banner834

Arif Akkale sosyal medyadan uyardı!

İktidarın yürüttüğü siyaset bazı kesimlerce eleştirilirken Emekli Polis Müdürü Arif Akkale eleştirilere katılarak "Demokratikleşme daha geniş, daha eşit, daha fazla korunan ve daha fazla bağlayıcı istişareye doğru kesin bir hareket demektir." mesajı verdi.

Arif Akkale sosyal medyadan uyardı!

"MEVCUT REJİM ANCAK KENDİSİYLE KIYASLANABİLİR"

Adanahabermerkezi.com - Yıllarca Emniyet teşkilatının üst kademelerinde görev yapan Emekli Emniyet Müdürü (Adana il eski Müdürü) Arif Akkale kendi başına karar mekanizmasını işleten siyasi iktidarın uygulamalarını eleştirenlere destek verdi. Sosyal Medyayı etkin şekilde kullanan Arif Akkale benzeri olmayan rejim ile mücadelenin mücadelede yöntem belirlenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Akkale sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

Türkiye’de kurulan bu rejim; ancak kendisiyle kıyas edilebilir. Gelip geçmiş hiçbir rejime benzemez. Onun işin eskiden şöyleydi böyleydi demenin bir anlamı yok. Kurulan bu rejime uygun bir mücadele yöntemi geliştirmek gerekir. Eski alışkanlıklar kimseyi aldatmasın. Bir rejim, devletle yurttaşları arasındaki politik ilişkiler; geniş, eşit, korunan ve karşılıklı bağlayıcı istişareyi içerdiği ölçüde demokratiktir. Demokratikleşme daha geniş, daha eşit, daha fazla korunan ve daha fazla bağlayıcı istişareye doğru kesin bir hareket demektir.

1.

2.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841