banner834

ASİM'den tartışmaya açık suçlama!

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Başkanı Mahmut Eraslan ekonomik, "Ahlaksızlıklar" olduğunu öne sürerek sorumluluk sahibi iktidardan çok muhalefeti sert şekilde suçladı ve eleştirdi.

ASİM'den tartışmaya açık suçlama!

"HÜKÜMETİ DE MUHALEFETİ DE SORUMLULUK ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

Son günlerde ülke genelinde yaşananları değerlendiren Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Başkanı Mahmut Eraslan tarafından yapılan yazılı basın açıklaması şöyle;

ASİM yönetim kurulu son günlerde ülkemizin birçok farklı noktasında milli ve manevi değerleri ayaklar altına alan olayların ardından olağan üstü toplantı yaptı.  Toplantının ardından ASİM adına bir açıklama yapan Başkan Mahmut Eraslan; "Birileri yine düğmeye bastı. Toplumumuzun hassas olduğu, sinir uçlarına dokunmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte yapılan ahlaksızlıkları doğal göstererek yaşananların kabul görmesini sağlamaya çalışan bir kesim var. Bunlara dur demek hepimizin görevi" dedi.

ERASLAN RAHATSIZLIKLARINI ANLATTI

Birkaç gün içerisinde bir gencin Kur'an-ı Kerim'e tekme atması, bir ilkokulun mezuniyet töreninde dansöz oynatılması, ulu orta cinsel ilişkiye giren insanların görüntüleri, yaşlı bir kadının yüzüne tekme atılması, bir erkeğin doğum mizanseni gibi akıl almaz olayların yaşandığını vurgulayan Başkan Eraslan açıklamasında şöyle konuştu:

"Bunlar bir çırpıda sayabildiklerimiz. Bununla birlikte LGBTİ gibi sapkın oluşumlar STK adı altında her türlü rezil eylemi rahatlıkla yapabiliyorlar. İşin acısı adına bir de onur eylemi diyorlar. Başta belediyeler olmak üzere bazı kurumlar da bu ahlaksızlığa destek veriyor, valilikler müsaade ediyor. Son olarak toplumsal baskı oluşmasa düşmanın geçemediği ve yüz binlerce şehit verdiğimiz Çanakkale'de bu bir yürüyüş düzenlenecekti. Yaşanan ahlaksızlıklara bazı muhalefet partilerinin destek vermesini dış bağlantıları nedeniyle anlayabiliyoruz ancak kendisini 'milliyetçi-muhafazakar' diye tanımlayan muhalefet partilerinin suskunluğu anlayamıyoruz. Hükümet ise yaşananları maalesef sadece izlemekle yetiniyor. Toplumsal infial oluşunca 'dostlar alış-verişte görsün' hesabı bir adım atılıyor. 

"ÖLÜ TOPRAĞINI ATMAMIZ LAZIM"

Adına milli desek de maalesef ne yerli ne de milli bir eğitim sistemi oluşturabildik. Hal böyle olunca nesilleri kendi değerlerimize göre yetiştiremedik. Diyanet İşleri Başkanlığı da milletimizin gönlünde makes bulamıyor. İmamlarımız adeta camilere hapsolmuş durumda. Çoğu, kronikleşmiş ve acil çözülmesi gereken toplumsal sorunlarımıza karşı etkin adımlar atamıyorlar. İnsanları camiye çekemez olmuşlar. Namaz kıldırmakla ya da üstlerinden aldıkları emirleri uygulamakla sorumluluklarından kurtulacaklarını sanıyorlar. Bürokratların çok büyük kısmı koltuğunu koruma derdinde. Ahlaki yozlaşma görmezden geliniyor. Her şeyi hükümetin yapmasını bekleyen STK'lar hala pandemi dönemini yaşıyor. İçine kapanmış durumda. Yaşananlara tepki gösteremiyor. Bu hayra alamet değil. Üzerimizdeki ölü toprağını bir an önce atmamız lazım" 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2022, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 2 hafta Önce

Başkan yaşanan ahlaksızlıklara bazı muhalefet partilerinin destek vermesini dış bağlantıları nedeniyle anlayabiliyoruz demiş.
Bildiği dış bağlantıları söylemeyerek kendisi de bir ahlaksızlığa imza atmış.
Konuşmasının genelinden bir yerlerden aferin almak amacının olduğu net bir şekilde görülüyor.

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Ülkeyi kim yönetiyorsa iyi şeylerde olduğu gibi kötü şeylerde de tüm sorumluluk ona aittir.
Ahlaki çürümeyi Çocuklar taciz edilirken " Bir kereden bir şey olmaz " diyenlere sormak lazım.

Yenidoğanlı
Yenidoğanlı - 2 hafta Önce

Gerçektende Türk toplumu son yıllarda ahlaki yönden bir yerden alınıp başka bir yere taşınmaya çalışılıyor. Bunda da büyük oranda başarı sağlandı. En küçük bir küfürlü sözde muhalif kanallara ağır cezalar yağdıran RTÜK, hergün Dna testi yapılıp
çocuğun gerçek babasının araştırıldığı seviyesiz proğramlara sesini çıkarmıyor. Karısı başka adama kaçmış aylardır başka adamla yaşayan kadınarın kocası "Karımı seviyorum eve dönsün" diye tv proğramlarında çağrı yapıyor. Bu işlerin asıl startı 2004 yılında " Zinanın suç olmaktan çıkarılması" ile verilmişti. İşin ilginç tarafı o dönemde muhafazakarlığı ile tanıdığımız dini bütün partimiz iktidardaydı.

Sencer
Sencer - 2 hafta Önce

Muhalefet partilerinin ülke aleyhine çalışan dış bağlantılarını bilipte söylemeyen ....
Muhalefet partilerinin dış bağlantıları yoksa bunu varmış gibi göstermeye çalışanlar da ...... .

Dağlıoğlu
Dağlıoğlu - 2 hafta Önce

Bu ülkenin başına ne geldiyse muhafazakar ya da milliyetçi vatansever maskesi takmış dalkavuklar yüzünden geldi.
Dalkavuklar dışarıdan kamu çalışanları içeriden vurarak ülkeyi içinden çıkılamaz bir ekonomik çıkmaza soktular.

SIRADAKİ HABER