ASKİ, ÇKA ile sözleşme imzaladı

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Doğrudan Faaliyet Destekleri kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile sözleşme imzaladı. 70.000 Türk Lirası hibe desteği verilecek projede ASKİ’nin masrafı olmayacak.

ASKİ, ÇKA ile sözleşme imzaladı
banner686
’Kırsalda yaşayan vatandaşların ASKİ Genel Müdürlüğü’nden Beklentilerine Bağlı Stratejik Yol Haritasının Belirlenmesi’’ isimli projenin imza törenine ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar ve Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu katıldı.
Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi ile ortak bir çalışma yürütmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, bu projenin Adana’ya büyük katkılar sağlayacağını söyledi.
Böyle bir projenin ASKİ tarihinde bir ilk olduğunu ifade eden Genel Müdür Rahmi Pekar ise ‘’ Her zaman vatandaşlarımızın başarımızdaki odak noktası olduğunu unutmadan hizmetlerimizi yüksek kalitede sunmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmayla ASKİ’de bir ilke imza atmış olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Umut ediyorum ki projemiz belirleyeceğimiz yeni stratejiler için bize ışık tutacak. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve Çukurova Kalkınma Ajansı’na çok teşekkür ediyorum. ‘’ şeklinde konuştu. 
Projenin amacı 6360 Sayılı Yasa ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan vatandaşların sağlıklı, kaliteli içme suyuna erişimlerine ve vatandaşların sağlığının korunmasına katkı sağlamak olarak belirtildi. Bu amaç doğrultusunda yasa gereği köy, belde, kasaba statüsünden mahalleye dönüşen toplam 388 bölgede Türkiye İstatistik Kurumu tarafından belirlenecek olan 5000 örnekleme sistemi ile Adanalıların ihtiyaçlarını anket uygulaması yaparak öğrenilecek.
Proje sonunda vatandaşlar aldıkları hizmet doğrultusunda içme suyu ve alt yapının önem ve tasarrufu konusunda eğitici ve kalıcı bilgilere sahip olacak. Ayrıca kırsal kesime temiz ve sağlıklı su ulaştırarak salgın hastalıkların önüne geçilecek ve kanalizasyon altyapı hizmetleri sağlanarak da kokulardan ve sineklerden vatandaşlar arındırılacak.  
ASKİ Genel Müdürlüğü ise proje uygulama konusunda önemli bir tecrübe elde edecek, vizyon ve misyonunu geliştirecek. Bu doğrultuda Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi vatandaş odaklı büyük ve doğru yatırımlar yapabilecek. Elde edilen doneler kurumun amaçlarına önemli yarar sağlayacak. ASKİ’nin projeleri doğrultusunda bölge ekonomisine yönelik riskler önlenmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER