ATODER'den eğitim semineri

Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Koruma ve Dayanışma Derneği (ATODER), Adana'daki talasemi hastaları ile ailelerine eğitim semineri düzenledi. Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi'ndeki seminerde hastalık, belirtileri, ne yapılması gerektiği ve tedavisiyle ilgili bilgiler paylaşıldı.

ATODER'den eğitim semineri
banner686banner625

Programın açılışında konuşan Dernek Başkanı Ali Kılıç, kan hastası olarak doğmanın çocukların kaderi olmadığını söyledi. Akdeniz Anemisi denilen talaseminin bir kan hastalığı olduğunu vurgulayan Kılıç, toplumun bu konuda bilinçsiz olduğunu dile getirdi. Hastalığa karşı gerekli ciddiyetle yaklaşılması için bu tür seminerler ile vatandaşları bilgilendirdiklerini vurgulayan Kılıç, "Bu amaçla köyler dahil toplantılar düzenleyip halkı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Amacımız kan hastası olarak doğan çocuk sayısını en aza indirip bu hastalık hakkında herkesi bilgilendirmektir." diye konuştu.


Daha sonra Opr. Dr. Duru Malyalı, Doç. Dr. İbrahim Bayram, Prof. Dr. M. Akif Çürük ve Prof. Dr. Atila Tanyeli tarafından hastalıkla ilgili bilgiler verilerek, tedaviler ve hastalara yaklaşımlar anlatıldı.

Program sonrası dernek çalışmalarına katkı sağlayan, Mustafa Olgun, Yusuf Ziya Üçdağ, Sedat Kozan, Efe Ertit, Gizem Yetişyiğit ve programa katılan eğitimcilere plaket verildi ve topluluk fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2012, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz