Avukatlara "Miras Hukuku" eğitimi

Adana Barosu ve Şıpka-Şıpka Eğitim Danışmanlık İşbirliğiyle 22-23-24 2021 Ekim tarihlerinde düzenlenen eğitim program, Baro Tesislerinde yapıldı. Toplam 24 saatlik programda Prof. Dr. Şükran Şıpka (Altınbaş Üniversitesi), Doç. Dr. Tülay Aydın Ünver (İstanbul Üniversitesi), Av. Ayça Özdoğan, Av. Mehtap Açıkses Akpınar, Av. Sibel Günay ve Av. Mehtap Yurtluk eğitim verdi.

Avukatlara "Miras Hukuku" eğitimi
banner686

Programda: Mal Rejimi Hukuku-Yasal ve Seçimlik Mal Rejimleri, Mal Rejimi Sözleşmeleri

Edinilmiş Mallar- Kişisel Mallar,  Eklenecek Değerler, Denkleştirme, Artık Değer Hesabı

Katılma Alacağının Ödenmesi, Tasfiye Davasında İleri Sürülebilecek Talepler, İspat Ve Tedbirler, Üçüncü Kişiye Açılacak Dava, Yargıtay Uygulaması çerçevesinde Katılma Alacağı, Değer Artış Payı Alacağı, Katkı Payı Alacağı Hesaplamaları, Miras Hukukuna Hakim Olan Temel İlkeler, Ölüm Tarihine Göre Uygulanacak Olan Hukukun Tespiti, Yasal Mirasçılık, Atanmış Mirasçılık, Miras Payı, Saklı Pay Oranları ve Örnek Çözümleri anlatıldı.

Eğitim programı sonunda, katılımcı avukatlara sertifikaları Adana Barosu Yönetim Kurulu üyeleri Av. Nevzat Elçi ve Av. Gül Yalçın tarafından takdim edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Engincan
Engincan - 1 ay Önce

Devlette her türlü bilgi ve kayıt olmasına rağmen veraset ilamı neden noterden alınıyor anlamış değilim.Noter ölen kişinin eşi ve iki çocuğu olmasına rağmen mirasçı olarak eşi ve on çocuğu var eşinin payı da %50 dese devlet buna uyacak mı.

banner785
SIRADAKİ HABER