Balkan Türklerinden o müftüye tepki

Adana Balkan Türkleri Derneği Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, camide verdiği vaazda Selanik göçmenleriyle ilgili skandal ifadeler kullanan Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu'na tepki gösterdi.

Balkan Türklerinden o müftüye tepki
banner686

Yazılı açıklamada bulunan Başkan Sağıroğlu, "Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu denen şahsın 'Selanik Göçmenlerinin %90’ı ateisttir' şeklinde yapmış olduğu açıklamaları kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Diyanet İşleri Başkanı Sn. Ali Erbaş'ın bu tarih cahiline gereğini yapacağına inanıyoruz bizler Evlad-ı Fatihan’ız. Bizler Balkanlar’ı Türk Yurdu edenlerin torunlarıyız." Dedi.

Başkan Sağıroğlu sözlerin şöyle devam etti. "Bizler Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi; Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani 'Düşmanla sonuna kadar dövüşenler' çekilen ordunun ricat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır."

Başkan Sağıroğlu, Adana Balkan Türkleri Derneği olarak Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında  ‘Selanik Göçmenlerine Ataist  Yahudi gibi ithamlarda bulunarak halkı kin ve Düşmanlığa tahrik suçlarından Düzce Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Adana Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda bulunduklarını, bu kişinin yaptığı suçlamalar ile ilgili gerekli takipleri yapacaklarını, yapılan Terbiyesizliği artık kınamıyoruz gereğinin yapılmasını bekliyoruz ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 09:36
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER