BAM başkanına barolardan ziyaret

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük ve Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz Adana Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Başkanı Hakan Kuzu’yu ve BAM Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun’u makamında ziyaret etti.

BAM başkanına barolardan ziyaret
banner686

 Adana Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş ve Mersin Barosu Genel Sekreteri Av. Adnan Günbay’ın da eşlik ettiği ziyarette, Baroların ve Adana Bölge Adliye Mahkemesinin etkin ve hızlı yargılama ve avukatların yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerini ele aldı. Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, yargılamaların uzun sürmesinin vatandaşların hak arama özgürlüğünün önünde bir engel olduğunu ve uzun süren yargılamaların hak kayıplarına neden olduğunu ifade etti. Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz  da bölgenin iş yükünün fazla olduğunu, bu nedenle etkin, hızlı, sağlıklı bir yargılama için bölge adliye mahkemelerinin kadro olarak daha da güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Baro Başkanları ziyarette, uzun süren yargılamalarda ve istinaflarda vatandaşların yaşadığı hak kayıplarının önlenmesi için teşkilatın güçlendirilmesinin önemli olduğuna vurgu yaptılar. Baro Başkanları ayrıca, avukatların Bölge Adliye Mahkemesi’nde daha verimli çalışabilmesi için yapılmasını öngördükleri konuları dile getirdi. Ziyaretten mutluluk duyduklarını ifade eden Adana Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Başkanı Hakan Kuzu ve BAM Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, halkın adalete erişiminin hızlanması için baro başkanları ile fikir alışverişi yapmanın, sorunların çözümü için önemli olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner765