Baro Başkanı Gökayaz'a ziyaret

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, HDP Meclis Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, HDP Adana Milletvekilleri Tülay Hatimoğulları, Kemal Peköz, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve Adana HDP İl Eş Başkanı Gülseren Turan, Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Baro Başkanı Gökayaz'a ziyaret

Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz, nazik ziyaretlerinden ötürü konuklarına teşekkür etti.

Sohbet ortamında geçen görüşmede Adana Barosu’nun çalışmaları, hukukta yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkanı Av. Semih Gökayaz, baroların, çoklu baro projesiyle bölünerek itibarsızlaştırmaya ve güçsüzleştirilmeye çalışıldığını, pandeminin arkasına saklanılarak baroların genel kurullarını yapmalarının engellendiğini, yaşanan bu sıkıntılı süreçte ve 2020 Haziran ayında baroların Ankara’ya yürüyüşü sırasında kendilerine verilen desteklerden ötürü konuklarına teşekkürlerini ifade etti.

Av. Gökayaz, “Ülkede adalete kimsenin inancının kalmadığı bir dönemden geçiyoruz. Doğal yargıç ilkesinin kalmadığı, kararları beğenilmeyen mahkeme heyetlerinin dağıtıldığı, tutuklamaların infaza dönüştüğü, milletvekilliği dokunulmazlığının tanınmadığı bir süreç yaşıyoruz. Hukuk düzeninde akıl tutulması yaşanmaktadır. Hukukun egemen olduğu bir sistemi kurmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş da yeni görevlerinde Adana Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. 

Meral Danış Beştaş yaptığı konuşmada; “Ülkede demokrasi olmayınca bundan herkes nasibini alır. Özellikle son yıllarda ülkedeki STK’lar ve basın susturulunca haksızlıklara, hukuksuzluklara, kadına yönelik şiddete ve çevre hakkına karşı en çok tepki koyan, demokrasiye sahip çıkan ve bu yönde sesini yükselten barolar da çoklu baro yasası ile nasibini aldı. Ama geleneklerine ve barolarına sahip çıkan avukatlar buna geçit vermedi ve çoklu baro yasası ile amaçlanan sonuç gerçekleşmedi. Önümüzdeki süreçte de Adana Barosu’nun ve baroların ülkede adalete ve demokrasiye sahip çıkmak için çaba sarf edeceğine olan inancım tamdır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Hdp'lilerle görüşen baro başkanı bizim baro başkanımız değildir... Sana oy veren milli avukatların hepsi eminim pişmandır şimdi... Yakında Amerikan konsolosuyla da görüşme yaparsın...

SIRADAKİ HABER