Barodan hekimlere ve TTB'ye tam destek

Adana Barosu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, TTB hakkında "ihanet oluşumu" diyerek hedef aldığı ve “Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalı, yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalı” söylemini kınadı.

Barodan hekimlere ve TTB'ye tam destek
banner686

Adana Barosunda yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Türk Tabipler Birliği (TTB) salgın günlerinde yaşamlarını ortaya koyarak halka hizmet veren sağlık emekçilerinin örgütüdür. Bugünümüz, geleceğimiz, yaşamlarımız için mücadele etmektedir.  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, TTB hakkında "ihanet oluşumu" diyerek hedef aldığı ve “Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalı, yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalı” söylemini kınıyoruz. 

banner625
İFADELER UCUZ SİYASETTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR

Türk Tabipler Birliği’nin artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmesini ve tüm sağlık kurumlarında vefat eden meslektaşları için siyah kurdele takacak olmasının “zehirli ve zillet bir komplo” olarak görülmesi toplumun huzurunu kaçıracak, kutuplaşmayı ve ayrışmayı körükleyecek ucuz siyasetten başka bir şey değildir. Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin yasal ve etik yükümlülüğü; yaşama ve yaşatma mücadelesinin tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir. Salgın kontrolden çıkmış, doktorlar ve sağlık çalışanları canla başla ailelerine dahi vakit ayırmadan bizlerin sağlığı için mücadele ederken ölen meslektaşlarını anmak amacıyla siyah kurdele takma eylemi düzenlemesinden neden rahatsızlık duyulur anlamakta zorlanıyoruz. 

ONURLU HEKİMLERİN VE TTB'NİN YANINDAYIZ

Savunma tek adama biat etsin diye barolar hedef alınmıştı, şimdi de pandemi sürecinde halk sağlığı için mücadele veren TTB tehdit edilmektedir. Bu olağanüstü dönemde tüm sağlık çalışanlarımızın emeklerine sağlık; tüm sağlık çalışanları halkımızın gerçek kahramanıdır. Türkiye’nin onurlu hekimlerinin ve Türk Tabipleri Birliği’nin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz