Başkan Çetin her salı açılış yapıyor

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Karslı Mahallesi’nde 6 Nolu Çocuk ve Dinlenme Parkı’nın açılışını yaptı.

Başkan Çetin her salı açılış yapıyor
banner686

Hizmetler nedeniyle çok mutlu olduklarını ifade eden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Çetin, Karslı Mahallesi sakinlerine, mahallelerine yapılacak ve projesi yakın zamanda tamamlanacak olan Çanakkale Şehitler Parkı'nın müjdesini verdi.

BAŞKAN ÇETİN HER SALI AÇILIŞ YAPIYOR

Çukurova’da her salı açılış, her perşembe temel atma töreni yaparak bir rekora imza atan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaptığı hizmet açılışlarına bu hafta bir yenisini daha ekledi. Karslı Mahallesinde 6 Nolu Çocuk Parkı’nın açılışını yapan Başkan Çetin,’e halk yoğun ilgi gösterdi. Başkan Çetin, açılışa katılan vatandaşlardan gelen istek ve önerileri ile bizzat kendi ilgilendi. Parkın açılışına vatandaşların yanı sıra, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, belediye meclis üyeleri, CHP Gençlik Kolları, muhtarlar, bürokratlar ve çok sayıda partili katıldı. Açılışta söz alan Karslı Mahalle Muhtarı İrfan Kayagüç, yapılan hizmetler nedeniyle Belediye Başkanı Soner Çetin ve ekibine teşekkür etti.

banner625
“ÇUKUROVA’DA YEŞİL ALAN HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Çukurova'daki kişi başına düşen yeşil alanın, Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu vurgu yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Buna rağmen ilçeyi yeşillendirmek ve çağdaş, modern, daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için yeni projelere imza atıyoruz. Çukurova ilçemizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da artıracağız. Karslılar Mahallemize 5 yeni park yaptık. Bugüne kadar 27 parkımızı yeniledik, toplam 80 parkta imzamız var. Sıfırdan bir park yapmak zordur ancak eski parkı yenilemek daha zahmetlidir. Belediye başkanları eski parkları yenilemeyi genelde tercih etmezler. Biz hiç bu kompleksi taşımadık. 27 parkı yeniledik ve yenilemeye devam edeceğiz. Mahallede boş gördüğünüz alanlar, muhakkak bir park bir tesis olacak. Görev süremizin bitmesine 16 ay kaldı. Bu sürede, 2 büyük projeyi daha Karslılar Mahallesi’ne kazandıracağız. Bunlardan biri, 82029 sokakta yapacağımız içerisinde çocuk parkı, muhtarlık binası, çok amaçlı toplantı salonu, basket ve tenis alanlarının da olacağı Gençlik ve Spor Parkı olacak. Çukurova’mıza güzellikler ve değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

ÇETİN’DEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ PARKI MÜJDESİ

Karslılar Mahallesi 6 Nolu Çocuk Parkı’nın açılışını gerçekleştiren Başkan Çetin, Karslılar Mahallesine Çanakkale Şehitleri Parkı yapacakları müjdesini de verdi. Projelerin artarak devam edeceğini açıklayan Çetin, “Aşıklar Bulvarı üzerinde 31 dönümlük alana Çanakkale Şehitleri Parkı yapacağız. Çanakkale şehitliğine gitmek için bize çok sayıda talep geliyor. Ve biz Çanakkale’yi buraya getireceğiz. Proje tamamlanma aşamasında. Görev süremiz bitmeden buranın açılışını yapacağız” diye konuştu. 
Çanakkale Şehitleri Parkı’nın içeriği ile ilgili halkı bilgilendiren Çetin şöyle konuştu: 
"Adana’ya muhteşem bir değer katacak parkımızda, Çanakkale Şehitleri Abidesi, temsili şehitlik, tören alanı, müze ve sergi salonu, simülasyon merkezi, siperler ve anıt heykeller olacak. Bu parka gelen Adanalı hemşehrilerim Çanakkale’ye gitmiş gibi o ruhu yaşayacaklar. Orayı hem park olarak kullanabilecek, hem de Çanakkale ruhunu yaşayarak gezebilecekler. Böylece, Çanakkale Zaferi’ndeki o ruhu, hep birlikte Çukurova’da da yaşayacağız."
Mahalle sakinlerini de dinleyen Başkan Çetin açılışın ardından parkı gezerek incelemede bulundu ve spor aletlerini kullanarak spor yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz