Başkanlığa halaylı veda

Adana Tepebağ Rotary Kulübü'nde devir teslim töreni yapıldı. Gonca Ayık başkanlığı davul zurna eşliğinde çiftetelli ve halay çekerek Seyhan Anaokulu Sahibi Oktay Seçmen'e devretti. Devir töreni öncesi kulübe yeni katılan 2 Adam Yazılım sahibi Osman Tekin'in üye kabul töreni de yapıldı.

Başkanlığa halaylı veda
banner686
 Seyhan Oteli'nde yapılan devir teslim törenine kulüp eski başkanlarından Mehmet Evci, Funda Cerit ve Faik Ünel ile Adana'da faaliyet gösteren diğer kulüp başkanları ve Tepebağ Rotary Kulübü üyeleri katıldı. Kulüp üyelerine, diğer kulüp başkanlarına, komite başkanlarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan başkan Gonca Ayık konuklara 1 yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan oluşan bir slayt izlettirdi. Slayt ın ardından bir konuşma yapan Gonca Ayık 1 yıl boyunca neler yaptığını ve başkanlık sürecinin nasıl geçtiğini anlattı. Ayık, "Geçtiğimiz yıl büyük bir iş yoğunluğunun içinde de olmama rağmen severek başkanlık görevini devralmıştım.  Çiçeği burnunda başkanken başkanlığı devraldıktan 1 hafta sonra 7 Temmuz da yaz kampı ile başladık. 15 gün Adana'da ağırlayacağımız 10 farklı ülkeden nur topu gibi 12 çocuğumuz oldu. Adana Rotary ile ağırladık. 40 derece sıcakta kampa başladık. Geriye dönüp bakınca bu kampı nasıl yaptım ben bile hayret ediyorum. Rotary Hizmetlerimizle Işıldasın diyerek uzun ince bir yola gece gündüz demeden çıktık. Rotary Day'da bütün Adana kulüplerinin ortaklığında alnımızın akıyla yaptık. Bunların yanında birçok projeyi Adana'ya kazandırdık. Ödüller aldık. 1 yıl boyunca yaptığımız bu projelerde hep yanımızda olan üyelerimize ve diğer kulüp başkan ve üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Başkan konuşmasının ardından devir teslim töreni öncesi kulübe yeni katılan 2 Adam Yazılım sahibi Osman Tekin'in üye kabul töreni yapıldı. Ardından devir teslim törenine geçildi. 1 yıldır yaptığı çalışmalarla Rotary ailesinde adından sıkça söz ettiren başkan Prof. Dr. Gonca Ayık,  başkanlık kolyesinin devir teslimini, davul zurna eşliğinde çiftetelli oynayarak, daha sonra da  dönemdaş başkanlar ile halay çektikten sonra yaptı. Başkanlık kolyesini Guvernör Yardımcısı Ahmet Söğütlü Gonca Ayık'tan alıp Oktay Seçmen'e  taktı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner765