Başsavcı Yeldan'a anlamlı teşekkür

Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi idareci ve öğretmenleri, iki kurum arasında imzalanan protokol kapsamında okula verdiği destek ve katkılardan dolayı Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'a teşekkür plaketi verdi.

Başsavcı Yeldan'a anlamlı teşekkür
banner686

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi arasında, geçtiğimiz nisan ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) Projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalanmıştı. Protokolle, hukuk ağırlıklı eğitim veren bu okuldan mezun olan öğrencilerin, meslek edinmelerinde ve tercihlerinde Adana Adliyesi’nde görev yapan Cumhuriyet savcılarından fikir sahibi olmaları sağlanması amaçlanmış, 'Kariyer Günleri' çerçevesinde düzenlenen ilk etkinlikte Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, öğrencilerle bir araya gelmişti.

ÖĞRETMENLERDEN BAŞSAVCI YELDAN'A İADE-İ ZİYARET

Bu etkinliğin ardından Okul Müdürü Hüseyin Avni Güllü, öğretmenler Bülent Başaran, Fidan Yıldız, Mine Koca ve Selma Gökalp'ten oluşan bir heyet, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'a iade-i ziyarette bulunup, okula verdiği değer ve katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.

Ziyarette konuşan Başsavcı Ali Yeldan, öğretmenlere gösterdiği nezaketten dolayı teşekkür etti. Konuşmasında, hukuk ağırlıklı eğitim veren Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nden 'okulumuz' diye bahseden Yeldan, adliye kapılarının sonuna kadar öğrencilere açık olduğunu söyledi. Protokolün hem hukuk camiasına hem de öğrencilere büyük katkısının olacağına inandığını belirten Başsavcı Yeldan, "İşbirliği protokolü çerçevesinde etkinliklerimiz sürüyor. Bu kapsamda Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz işbirliği ile haklarında adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma yükümlülüğü verilen kişiler tarafından, yaz tatilinde okulun fiziki altyapısının iyileştirilmesi ve bakım -onarım işlemlerinin yapılması sağlayacağız. Ayrıca hayatlarının her alanında karşılaşabilecekleri tüketici sorunlarının çözümünü yerinde görmeleri için, tüketici mahkemelerini yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere gezdirmeyi planlıyoruz. Bunlarla birlikte Başsavcı vekillerimiz, savcılarımız öğrenciler ile bir araya gelerek tecrübelerini paylaşacak, mesleki deneyimlerini aktararak yol gösterecek" diye konuştu.

Öğrenciler için bu protokolün çok verimli olduğunu, gelecek yıl da aynı şekilde devam edeceklerini belirten Okul Müdürü Hüseyin Avni Güllü de, öğrencilerin adliye havasını teneffüs ederek geleceğin hukukçularını yerinde görmelerinin kendilerine büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Ziyarette, imzalanan protokolde yer alan bilimsel araştırmalar için istatistik paylaşımı ve öğrenci dergileri için haber-röportaj yapılması gibi konular bir takvime bağlandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER