BETA’dan 9’uncu Meyve Bayramı

Beta Sulama ve Fidancılık firması Sarıçam İlçesi Gökbuket köyündeki meyve bahçesinde yetiştirdiği şeftali, nektarın, erik, elma, kaysı ve kiraz türü meyve çeşidini misafirlerin beğenisine sundu.

BETA’dan 9’uncu Meyve Bayramı
banner686
Her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 9’uncusu kutlanan 'Meyve Bayramı'nda sert ve yumuşak çekirdekli meyveler, davetliler tarafından beğenildi. 
Vali Mustafa Büyük katıldığı etkinlikte Beta Arge Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Emine Tanrıver’den yetiştirilen meyveler hakkında bilgi aldı.
banner625
Etkinliğin gelenekselleştirilmesinden dolayı Beta yetkililerini kutladığını belirten Vali Büyük, “Bugün burada Meyve Bayramını kutlarken, aynı zamanda ilimizde yetiştirilen bir birinden güzel ve lezzetli meyveleri ülkemize ve dünyaya tanıtmış oluyoruz. Emeği geçenleri kutluyorum. Bereketli olsun” dedi.
BETA ARGE Müdürü Emine Tanrıver ise konuşmasında, her yıl büyük bir coşkuyla Meyve Bayramını kutladıklarını, meyve üreticilerinin yaşadığı sorunların çözülerek, daha kaliteli meyveleri tüketicilere sunmak istediklerini söyledi.
Şenlik havasında geçen Meyve Bayramı'na, Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile üreticiler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz