banner733

Büyükşehir personeline işaret dili öğretiyor

Adana Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın Büyükşehir personeline yönelik eğitim seminerleri devam ediyor.

Büyükşehir personeline işaret dili öğretiyor
banner686

Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerlere bu kez de “İşaret Dili Eğitimi” eklendi.

Eğitim Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitim seminerinde Büyükşehir Belediyesi personelinden vatandaş ile en çok iletişim kuran 30 personel işaret dili eğitimi alıyor. 5 gün sürecek eğitim eğitim semineri Türk İşaret Dili eğitimcisi ve tercüman Hakan Albay veriyor.

Eğitimde seminerinde temel düzeyde işitme engelli vatandaşlarımızla iletişim kurulmasına yardımcı olacak işaret dili harfleri, fiiller, sayılar, mevsimler, renkler, takvim, saat, taşıtlar, cümle kurma, bitki ve hayvanlar, meslekler gibi günlük hayatımızda kullandığımız kelimeler uygulamalı olarak anlatılıyor.

Eğitim sonunda yapılacak uygulamalı sınavda başarılı olacak personellere Milli Eeğitim Bakanlığı Temel Düzeyde Türk İşaret Dili sertifikası verileceği bildirildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Güllü Bakır, amaçlarının personelin işitme engelli vatandaşlarla rahat iletişim kurmak, onların duygu ve düşüncelerini anlamak olduğunu söyledi.

Sağlıklı olan bireylerin engelli bireyleri anlayabilmesinin önemine değinen Güllü Bakır, “Bunun için herkesin, engelli bireylerin bakış açısıyla dünyaya bakmaları gerekiyor. Türk İşaret Dili eğitimi belediyemizde ilk kez uygulanıyor. Eğitime katkı sağlayanlara ve katılanlara teşekkür ediyoruz. Bu eğitimin özellikle işitme engelli vatandaşlara ulaşılması adına çok önemli olduğunu söylemek istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz