banner834

Büyükşehir Zabıtadan o şoföre yaptırım!

Adanalı Öykü yazarı zafer Doruk'un gözlemlediği Halk otobüsü şoförünün ücretsiz biniş kartıyla araca binen emekliye hakarete varan sözler söylemesi ve darp etme girişimini kamuoyuyla paylaşmasının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri gereğini yaptı.

Büyükşehir Zabıtadan o şoföre yaptırım!

Adana Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanı Ercan Kandemir'in talimatıyla aracı ve şoförü bulan Zabıta ekipleri araç kamerasından olayı kontrol etti. Olayın kameraya yansıdığının görülmesi üzerine yasal işlem başlatıldı. 

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, UKOME'nin 09.10.2013 Tarih ve 2013/307 sayılı kararın 8. Maddesini (Yolcuya kötü muamelede bulunma) ihlal ettiği gerekçesiyle şoför için tutanak düzenlendi.  Büyükşehir Zabıta ekipleri, tutanağı, şoförün cezalandırılması için S.S 59 Nolu Motorlu Taşıma Kooperatifine aktardı. Kooperatif Zabıtanın başvurusu ve ihlal gerekçesine göre şoför C. C.'ye 10 gün uzaklaştırma cezası verdi. Bu cezanın caydırıcılık durumu ise aynı şoförün benzer bir şekilde yolcuya kötü muamele gibi olumsuz davranış sergilemesi halinde bir daha otobüs (Özel Halk Otobüsleri) kullanamayacağı gerçeği. Ayrıca ceza alan şoför şayet uzaklaştırma kararı boyunca başka bir araç kullandığının tespit edilmesi durumunda da Özel Halk Otobüsü kullanımı yasaklanacak.

Böylece Adanalı Öykü yazarı Zafer Doruk'un paylaşımıyla kamuya mal olan olayda, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin duyarlılığı sonucu caydırıcı örnek cezayla sonuç alınmış oldu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Barbaros
Barbaros - 6 gün Önce

Bu yıllardan beri devam eden çok önemli bir sorun.
Maalesef zaten eğitimsiz olan şoförlerimiz günün yorgunluğu ve streside eklenince yaşlı insanlarımıza her türlü kabalığı ve saygısızlığı yapıyor.
Dolmuş sahiplerinin çalışanlarını ikaz etmesi düzelmiyorsa işten çıkarması belediyeninde en ağır yaptırımları uygulaması gerekiyor.
Tabi ki dolmuş sahibi para almadan yaşlı insanları bindirme diye çalışanını tembihlemiyorsa.

Saimbeyli
Saimbeyli - 6 gün Önce

Yol kenarında bekleyen ve dolmuşa el kaldıran 65 - 70 yaşında yaşlı insanı görmezden gelerek aracına almamak için çok haysiiyetsiz karaktersiz ve paraya tapan birisi olmak gerek.Başka türlü olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner841