Büyükşehir Zabıtası Yüreğir'de

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıda Daire Başkanlığı ekipleri, Yüreğir’de ana cadde ve bulvarlarda yaptıkları uygulamalarda mevzuata aykırı sundurmaları yıkarken, kaldırım işgaline neden olan işyeri sahipleri ile seyyar esnafın eşyalarına el koyuyor.

Büyükşehir Zabıtası Yüreğir'de
banner686
   Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak görsel kirliliği önlemek amacıyla sorumluluk alanlarındaki ana cadde, bulvar ve meydanlardaki operasyonları sürdürdüklerini belirten Daire Başkanı Tarık Öncel, Seyhan, Çukurova, Sarıçam’dan sonra Yüreğir’de de kaldırım işgaline izin vermediklerini vurguladı.
   Yüreğir’deki uygulamalarda mevzuata aykırı sundurmaların yıkıldığını, kaldırım işgaline neden olan işyeri sahipleri ile seyyar esnafın eşyalarına el konulduğunu anlatan Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, “Söz konusu işgallere neden olan esnafı Kentsel Tasarım Bürosu’ndan uygunluk belgesi almaları konusunda uyarıyor, süre veriyoruz. Verilen süre içerisinde gerekli izinleri almayanların sundurmalarını yıkıyoruz. Ayrıca, kaldırım işgaline neden olan işyeri sahipleri ile seyyar esnafın eşyalarına el koyuyor, para cezası uyguluyoruz. Amacımız, kentin kaldırımlarını işgalden kurtarmak ve görsel kirliliği önlemektir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz