banner834

 ÇOLDer'den "Kadın yaşamı" paneli

Çözüme Ortak Ol Derneği (ÇOLDer) tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paneli Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

 ÇOLDer'den "Kadın yaşamı" paneli

'Kadın Dünyasında Yaşam' isimli panelin açılış konuşmasını Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sefa Saygıdeğer yaptı.

GC Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen panele Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Çözüme Ortak Ol Derneği Başkanı Akademisyen Özge Demirdelen ve davetliler katıldı. Panelin ana amacı, kadınların toplumun her alanında var olduğunu ve güzel hikayeleri, hayata dokunuşları ve başarılarını konuşmak varken, şiddeti konuşmak zorunda kalmadığımız bir gelecek istemeleri oldu.


  Kadınların yaşamındaki sorunlara ve çözümlere değinen  konuşmacılar Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz ve Çözüme Ortak Ol Derneği Başkanı Akademisyen Özge Demirdelen ortak olarak, kadına şiddet konusunda çözümlerin olmasını ve şiddetin sadece kadına değil her türlü şiddetin son bulmasını istediler.
  Açılış konuşmalarının ardından ÇOLDer Kadınların ve Toplumun Farkındalık Bilincini Geliştirme Komitesi Koordinatörü Dilara Yücel ve ÇOLDer Uçtan Uca İnovasyon ve Network Komitesi Koordinatörü Feritcan Sakız 'Kadın' konulu birer sunum yaptı.


  Moderatörlüğünü ÇOLDer Başkanı Akademisyen Özge Demirdelen'in yaptığı panelde Türk Kadınlar Konseyi Derneği Akdeniz Bölgesi Başkanı Av Meryem Türktekin, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yenilikçi Yönder Ayferi Tuğcu,  Psikolog Ali Kaan Taş, Adana Barosu Kadın Hakları Merkezinden Av. Sinem Keskin ve Eğitimci Narin Devrim Emre konuk oldu.


  Ayrıca konuşma aralarında Av. Hasan Emre Ağmaz tarafından müzik dinletisi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841