ÇÜ Hukuktta ‘yüksek lisans’ imkanı

ÇÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker, 2013 yılı Ocak ayından itibaren ‘özel hukuk’ alanında yüksek lisans eğitimine başlayacaklarını açıkladı.

ÇÜ Hukuktta ‘yüksek lisans’ imkanı
banner686


Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi’nde 2013 yılı Ocak ayından itibaren ‘özel hukuk’ alanında yüksek lisans eğitimi verileceği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker, Çukurova Bölgesi’nde yıllardır eksikliği duyulan Yüksek Lisans Programı için gereken hazırlıkları yaptıklarını, bu kapsamda da Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından kabul edilen; ‘Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’nın, aynı zamanda da ÇÜ Senatosu tarafından da onaylandığını söyledi.

banner625
2013 Ocak ayından itibaren Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimine başlayacaklarını kaydeden Çeker, “Günün ihtiyaçlarını karşılayacak bilgi birikimine sahip uzman hukukçular yetiştirmeyi planlayan ‘Yüksek Lisans Programı’, tezli ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki bölüm hâlinde hazırlandı. Programdaki dersler de oldukça ilgi çekici” dedi.

Öte yandan, ‘Yüksek Lisans Programı’ kapsamında; ‘Hukukta Bilimsel Araştırma Yöntemleri’, ‘Marka ve Haksız Rekabet Hukuku’, ‘Anonim Şirketlerde Genel Kurul’, ‘Aracılık Hukuku’, ‘İş Hukukunun Güncel Sorunları’, ‘Teminat Hukuku’, ‘Banka Kredi Sözleşmeleri’, ‘İsimsiz Sözleşmeler’, ‘Sorumluluk Sigortaları’, ‘Limited Şirketlerde Ortaklıktan Ayrılma’, ‘Yeni Ticaret Kanunu’na Göre Tek Ortaklı Şirket’, ‘Çek Uygulamaları’, ‘Taşıma Hukuku Sorunları’, ‘Aile Hukukunda Mal Rejimleri’ ile ‘Tıp ve Sağlık Hukuku’ derslerinin verileceği ifade edildi.

Yüksek lisans programına başvuruların 18 Ocak 2013 tarihine kadar yapılması gerektiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2012, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz