banner785

ÇYDD'den öğrencilere tablet desteği

ABD'de yaşayan Türkler tarafından kurulan “Bridge to Türkiye Fund, BTF “ Türkiye’ye Fon Köprüsü Vakfı gönüllüleri, eğitimlerinde zorluk çeken kız öğrencilerine burs desteğinden sonra bilgisayar ve tablet yardımında bulundu.

ÇYDD'den öğrencilere tablet desteği
banner686

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şube Başkanı Sibel Özgümüş, pandemi döneminde yüz yüze eğitime ara verilerek online üzerinden eğitime geçildiğini,  ancak oldukça fazla öğrencinin erişim için gerekli cihazlara ve altyapı donanımlara sahip olmadığı gerçeğinin de ortaya çıktığını ifade ederek,  “Uzaktan eğitim döneminde Türkiye’deki öğrencilere destek olmak için kampanyalar başlatan BTF gönüllüleri Ülkemizdeki kız öğrencilerimize 150 bilgisayar ve tablet gönderdi. Bunlardan 50 adet kontenjanlarını ÇYDD Şubelerindeki kız çocukları için kullandı.

BTF’nin ( Türkiye’ye Köprü Vakfı ) eğitim desteği ilettiği 150 bilgisayar ve tabletten 10 tanesi Çukurova Şubesine ulaşmış ve burs verdikleri öğrencilere teslim edildi.” Dedi.

ÇYDD Şube Başkanı Özgümüş, BTF, ÇYDD’nin “Deniz Yıldızı” ve “ Mentorlük “ projelerinde yer alan öğrencileri için çeşitli materyal ve kaynak desteğinde de bulunduğunu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında da Çukurova Şubesinin 14 yaş altı 60 öğrencisine kırtasiye ve eğitim materyalinin teslim edildiğini kaydetti. Özgümüş,  “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak salgın döneminde teknik altyapı ve donanım eksikliği içerisine bulunan öğrencilerimize, ellerinin ve güçlerinin yettiğince destek olan gerek sponsorlarımıza, gerek gönüllülerimize ve gerekse uzaklarda olan ama gönlü vatan sıcaklığı ile dolu bağışta bulunan tüm BTF Gönüllülerimize, öğrencilerimizin adına şükranlarımızı sunarız. Prof.Dr. Türkan Saylan’ın “Her eğitimli kadının bu Cumhuriyet’e borcu var” sözü çok anlamlıdır. İçlerinde vatan sevgisi taşıyan ve Cumhuriyetimize gönül borcunu ödeyenleri saygıyla selamlıyoruz” şeklinde konuştu..

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden yapılan açıklamaya göre,  Bridge to Türkiye Fund, BTF, (Türkiye’ye Fon Köprüsü), Türkiye’nin sosyo-ekonomik açıdan imkânları kısıtlı olan çocuklarına eğitim desteği veriyor. ABD'deki Türkler tarafından kurulan, çalışanlarının tamamı gönüllülerden oluşan dünyanın birçok ülkesinden destekçilerinin olduğu bir yardım vakfı.

2004 yılından itibaren ekonomik olarak eğitimlerinde zorluk çeken yaklaşık 6000 öğrenciye BTF tarafından burs ve eğitim araçları sağlandı. Söz konusu 6000 öğrencinin yaklaşık 4000 bursu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubeleri üzerinden verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER