banner834

Eğitim Bir Sen üyeleri Çalıştayta buluştu

Geçtiğimiz ay düzenlenen Şube Müdürleri Çalıştayı ile dikkatleri üzerine çeken Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi bu ay da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde şef, memur ve yardımcı personel olarak çalışan kamu görevlilerine yönelik bir çalıştay gerçekleştirdi.

Eğitim Bir Sen üyeleri Çalıştayta buluştu

ŞEF, MEMUR VE YARDIMCI PERSONELLER ÇALIŞTAYDA BULUŞTU

Prof. Dr. Aykut Gül’ün teknik danışmanlığını yaptığı ve Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli Konferans salonunda gerçekleştirilen çalıştayda bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer; "İkincisini gerçekleştirdiğiniz çalıştaylar serimizde asıl amacımız üyemiz olsun olmasın tüm eğitim çalışanlarının derdini kendi derdimiz bilerek yaşanan sorunların çözümü yolunda bir çaba ortaya koymaktır" dedi.


Geçtiğimiz ay Şube Müdürlerine yönelik düzenledikleri çalıştayın raporunun tamamlandığı ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a sunduklarını vurgulayan Başkan Sezer sözlerini şöyle sürdürdü; "Rapor kitapçığı yayınlanır yayınlanmaz başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere diğer muhataplarımıza da ileteceğiz. Burada önemli olan bir duruş sergilemektir. Biz de Eğitim-Bir-Sen olarak kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın bizlere “İş ahlakını her zaman korumak, yapılan işte en iyiyi meydana getirmek, hakkını mutlaka örgütlü bir mücadele içinde almak” olarak öğrettiği sendikacılığı böyle görüyoruz. Mücadelemizi bu doğrultular üzerinde sürdürüyoruz. Katıldığınız ve kendi sorunlarınızın çözümü noktasında bir irade beyan ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum"


Çalıştaya, Eğitim-Bir-Sen Adana Şube yönetimi, Prof. Dr. Aykut Gül, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bağlı kurumlarda şef, memur ve yardımcı personel olarak çalışan kamu görevlileri katıldı.
Üç bölüm halinde gerçekleştirilen çalıştayın ilk bölümünde sorunlar ve çözüm yolları konuşulurken verilen arada hep birlikte iftar açıldı. Daha sonra çalıştay raporunun puanlaması yapıldı ve görüş alış verişinde bulunuldu.


Günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafıyla çalıştay sona ererken katılımcılar çalıştayın düzenlenmesi nedeniyle Başkan Mehmet Sezer ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube yönetimine teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841