Emekli Sen’den Başkan Akay’a ziyaret

Disk Emekli Sen MYK Sosyal İşler ve Sosyal Güvenlik sekreteri Mehmet Bunsuz ve beraberindeki heyet Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a ziyarette bulundu.

Emekli Sen’den Başkan Akay’a ziyaret
banner686

Mehmet Bunsuz ve Emekli Sen Adana Şube Başkan ve yöneticileri Başkan Akay’a  makamında yaptıkları ziyarette, emeklinin kuru soğana muhtaç edildiğini, emeklilerin asgari ücret altındaki maaşla geçinmeye çalıştığını anlattılar.  Emeklilerin yarınına umutsuz baktığını ifade eden Disk Emekli Sen MYK Sosyal İşler ve Sosyal Güvenlik sekreteri Mehmet Bunsuz,”Pandemi ile evde kalmanın yaratığı sağlık bozukluğunun yanında emeklilerin ödemekte olduğu emlak vergisi konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu konuda Belediyenin Emeklilerimize kolaylık sağlamasını talep ediyoruz. Belediyeye ödenen vergilerde %10 indirim olması bile emekli için büyük kazanç olacaktır. Ayrıca vergisini ödeyememiş emeklilerin gecikme faizinin alınmaması da kolaylık sağlayacaktır. Başkanımız Akif Kemal Akay’a şimdiden vereceği desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise emekli dostu belediye olduklarını kaydederek her zaman emeklilerin yanında olduklarını bundan sonrada aynı şekilde devam edeceklerini ifade etti. Ziyaret görüş alış-verişiyle son buldu.

YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER