banner735

En güzel bayram

Adana\'daki 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları 5 Ocak Stadyumu\'nda yapıldı.

En güzel bayram
banner686

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, bayramın çok güzel anlamı olduğunu belirterek, "Bu bayram büyük Türk milletinin tüm dünya çocuklarına hediye ettiği sevgi ve kardeşlik tohumlarının atıldığı bir bayramdır. Dünya üzerindeki tek çocuk bayramıdır. Bu bayramı çocuklarımıza hediye eden ulu önder ve silah arkadaşları, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak nesillere verdiği önemi de en güzel şekilde ifade etmiştir. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli gün, aynı zamanda bütün dünya çocuklarının katıldığı çok büyük bir şenliktir. Bu bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesine ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkı sağlayan bir bayramdır." dedi.

Bu bayram sayesinde farklı milletlere mensup çocuklarla barış köprüleri kurulduğuna dikkat çeken Büyükfırat, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklar, bu bayramda gösterdikleri kardeşlikle tüm dünya ülkelerine ve büyüklerine barış ve kardeşlik mesajları vermektedirler. Onlar bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. Onlar küçük hanımlar, küçük beylerdir. Ve bütün dünyanın geleceği onların elindedir. Onlara verdiğimiz önem geleceğimize verdiğimiz önemi gösterir."

banner625
Daha sonra il genelindeki okullar arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmaları ile kros yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrenciler, tören geçidinin ardından farklı gösterilerde bulundu.

Törene Adana Valisi İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Çelikcan ve 6. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Nejat Bek katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz