Engelli vatandaşlar havuzla buluşuyor

Çukurova Belediyesi’nin sadece engelli vatandaşların yararlanması için hazırladığı özel havuzun hizmete girmesine haftalar kaldı.

Engelli vatandaşlar havuzla buluşuyor
banner686

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Engelli havuzu projemiz Adana’da bir ilktir. Engelli vatandaşlarımızın havuz açıldığındaki mutluluğu bize yetecek.Biz sosyal devlet ve belediyecilik anlayışı ile hizmet veriyoruz’’ diye konuştu.

‘’ONLARIN MUTLULUĞU BİZE YETECEK’’

Hayal Park'taki açık havuzu geçtiğimiz yaz sezonu boyunca haftada bir gün engelli vatandaşlara tahsis eden Çukurova Belediyesi, engelli havuzu yapılması için özel bir proje hazırladı. Hayal Park'taki havuzu geçen yıl sadece cumartesi günleri engelli vatandaşlara ayırıp yanlarında eğitmen de görevlendirdiklerini hatırlatan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Geçen yıl talep çok olunca hemen harekete geçip sadece engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği özel bir havuz yapmaya karar verdik’’ dedi. Engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumda hak etikleri konumu almaları için gereken önemin verilmesi gerektiğini vurgulayan Çetin, ‘’Yüzme sporu engellilerin rahatlıkla yapacağı tek spor. Hazırladığımız bu projeyle engelli vatandaşlarımızı yüzme havuzunda buluşturmak, özgüvenlerini geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamayı hedefledik. Engelli havuzu projemiz Adana’da bir ilktir. Biz sosyal devlet ve belediyecilik anlayışı ile hizmet veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın havuz açıldığındaki mutluluğu bize yetecek’’ diye konuştu.

‘’HER ŞEY ENGELLİLER İÇİN’’

Her alanda uyguladığı sosyal sorumluluk çalışmaları ile toplumsal gelişmeye katkı sağlayan Çukurova Belediyesi’nin engelli havuzu tam engelli ve yarı engelli vatandaşlara göre kademeli olarak tasarlandı. Havuzda engelli vatandaşların idari binadan havuz bölümüne güvenli ve konforlu geçmelerine imkân verecek iki adet özel biçimde tasarlanmış asansörler bulunuyor. Alanında uzman eğitmenlerin görevlendirileceği 450 metrekarelik havuza uluslararası standartlara uygun olacak şekilde belirli aralıklarla dinlenme koltukları da yerleştirildi. Engelli havuzunun 2 Ağustos Pazar günü açılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER