Engellilere bahar morali

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen gezide zihninsel ve bedensel engelli bireyler, aileleriyle birlikte Yumurtalık’ta denize nazır balık keyfi, Ceyhan’da lunapark neşesi yaşadılar.

Engellilere bahar morali
banner686

Adanalı engelli bireylerin yaşama sevincini arttırmak ve hayata daha sıkı tutunmalarını sağlamak amacıyla hizmetler üreten Adana Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği üyelerine ilkbahar morali aşıladı. Zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ve gençler, aileleriyle birlikte Yumurtalık’ta deniz manzaralı balık keyfi, Ceyhan’da lunapark neşesi yaşadı. 
İLKBAHARI KEYİFLE KARŞILADILAR
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteğiyle yurt gezileri yapan, tatil imkanı bulan Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği üyeleri, bu kez Yumurtalık ve Ceyhan ilçelerinde ilkbahar turu yaptı. Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği Başkanı Hacer Bulut’un koordine ettiği gezide 60 bedensel ve zihinsel engelli çocuk ve genç, aileleriyle birlikte Yumurtalık’ta deniz ve güneşin tadını çıkardı. Yumurtalık’ta deniz manzaralı restoranda balık ziyafeti çeken, deniz havası alan engelli bireyler, tarihi yerleri ziyaret etti. Daha sonra Ceyhan’daki lunaparka geçen Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği kafilesi, neşe dolu saatler yaşadı. Lunaparktaki atlı karıncaya ve trene binen, çarpışan arabalarda ve salıncaklarda büyük heyecan yaşayan engelliler, moral depoladı.

banner625

BAŞKAN SÖZLÜ HER ZAMAN ENGELLİLERİN YANINDA 
Dernek Başkanı Hacer Bulut, Yumurtalık ve Ceyhan gezisinin gerçekleşmesinde kendilerine büyük destek sağlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür edip, “Engelli çocuklarımız için uzun yıllar hafızalarından silinmeyecek çok anlamlı bir gezi oldu. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde bizlere yardımcı olan Başkanımız Hüseyin Sözlü ve belediye çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz