banner785

Erdoğan "Adana Lezzet Festivali"ni açtı

Öğle saatlerinde Adana Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Erdoğan "Adana Lezzet Festivali"ni açtı
banner686

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "5.ULUSLARARASI ADANA LEZZET FESTİVALİ”NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Temel atma ve açılışların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla “5.Uluslararası Adana Lezzet Festivali”nin açılışı gerçekleştirildi.

Adana 5. Uluslararası Lezzet Festivali etkinliğine katılan ve kebabın mangal ateşini yakan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Adana Merkez Park’taki Lezzet Festivali alanında davetlilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Aslında festivalimizin sloganı olan "Coğrafya Lezzettir!" ifadesi buradaki durumu ifade ediyor. Ülkemizde lezzet deyince akla ilk gelen yerlerden biri Adana'dır. AK Parti'yi kurduğumuz ancak siyasi yasaklı olduğumuz için henüz Meclis'te yer almadığımız bir dönemde Adana'ya gelmiştim. Karşılamadaki pankartlardan biri hâlâ hatırımdadır. Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyoruz. Gerçekten de bir Adanalı'nın bir başka faniye olan sevgisini bundan daha samimi anlatabilecek başka bir ifade yoktur. 

"FESTİVAL HER GEÇEN YIL GELİŞİYOR"

Dünyadan ve Türkiye'den pek çok kabiliyetli şefin katıldığı festivalimizin her geçen yıl geliştiğine şahit oluyoruz. Şehrin lezzetlerine aşinalığımızı hamdolsun hiç kaybetmedik. Bugün de Bakanımızla, Sözcümüzle, Milletvekillerimizle hep beraber işte buradayız. Artık yemek dediğimiz olay ekonomik gücü ve turizm potansiyeliyle karın doyurmanın çok önüne geçmiş bir sektörü ifade ediyor. Hamdolsun biz bu konuda Adana başta olmak üzere pek çok markaya sahibiz. Elbette Türkiye'nin 81 vilayetinin her birinin gastronomi zenginliği vardır. Uluslararası Adana Lezzet Festivali bu bakımdan önemle üzerinde durulması gereken bir etkinliktir. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

"ALLAH AĞZIMIZIN TADINI BOZMASIN"

Kökenine, mezhebine bakmadan 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz. Adana milli mücadelede gösterdiği direnişle, istikbalini koruma azmini ispatlamış bir şehir olarak başlattığımız kalkınma adımının da önünde yer almıştır. Sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, limanıyla, işte burada olduğu gibi gastronomisiyle Adana'ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Biz Adana'ya vazifemizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Buraya gelmeden önce Ceyhan'da yatırımların açılışlarını yaptık. Sanayisiyle, gastronomisiyle, sanatıyla, Adana'nın tüm güzelliklerine sahip çıkıyoruz. Festivalimizin sıfır atık prensibiyle düzenlemesini de Paris İklim Anlaşması'nı onayladığımız şu günlerde önemli görüyorum. Bu duygularla Adana Lezzet Festivalimi'zin 5.sinin hepimizin muhabbetine vesile olmasını diliyorum. Allah ağzımızın tadını bozmasın diyorum” 

Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış töreni, konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  beraberindekilerle festivalde yer alan stantları gezmesiyle devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programlarına; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Sözcüsü  Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Vali Süleyman Elban, milletvekilleri ve kent protokolü de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER