banner735

"Gençlerimiz Nutuk'u mutlaka okumalı"

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, 19 Mayıs'ın Türk milleti için tarihi bir gün, önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek anlamı ve öneminin gelecek nesillere aktarılması gerektiğine vurgu yaptı. Gençlerden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümsüz eseri Nutuk'u mutlaka okumalarını isteyen Başkan Sözütek, "Tarihe ve geleceğe ışık tutan Nutuk, sizlerin en büyük yol göstericiniz olacaktır" dedi.

"Gençlerimiz Nutuk'u mutlaka okumalı"
banner686

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
19 Mayıs 1919'da milli mücadelenin ilk kıvılcımının yakıldığı, bağımsızlık yolunda milletçe ilk adımın atıldığını belirten Birlik Başkanı Nihat Sözütek, "Ulus olarak, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak bağımsızlık mücadelemizi resmen ve fiilen başlatışının 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz" dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs'ta Samsun'da attığı bağımsızlık mücadelesinin ilk adımını, Erzurum ve Sivas kongreleri, ardından ise TBMM'nin açılışının takip ettiğini dile getiren Adana ESOB Başkanı Sözütek, "Milli irade bu kuvvetli adımlarla birbirine kenetlenmiş, birlik ve beraberlikle geleceğine sahip çıkmış ve Milli Mücadele’yi zaferle taçlandırmayı başarmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile tüm dünyaya, milletimizin vatan aşkı, engel tanımayan inancı ve tükenmeyen azmiyle küllerinden yeniden doğduğu ispat edilmiştir. Bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihinin anlamını ve önemini gelecek nesillere aktarmak öncelikli vazifelerimizden bir tanesidir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin parlak geleceği, tarihini iyi okuyan ve ona sahip çıkan, hepimizin umudu olan gençlerimize emanettir" ifadelerini kullandı.

banner625
GENÇLERE SESLENDİ

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk Milletinin ve ülkenin geleceğini emanet ettiği gençlere de seslenen Başkan Nihat Sözütek şunları söyledi;

"Sevgili gençler; 19 Mayıs 1919 ülkemizin geleceğinin yazıldığı önemli tarihlerin başlangıcıdır. Sizlerin tarihimize sahip çıkmanız, milletimizin tarih boyunca verdiği mücadeleleri ve zaferleri hatırlamanız, ülke geleceğimizin en büyük yatırımlarından biridir. Çünkü yeni nesiller geçmiş tarihlerini doğru okuyarak ve onu sahiplenerek geleceğe başarı ile adım atarlar. Ulu Önder Atatürk’ün en büyük mirası sizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ve aziz milletimizin dünya tarihine altın harflerle yazdığı bağımsızlık mücadelesidir. Sizler atalarımız gibi her türlü fedakarlığı gösterecek ve tarihimizden aldığınız ilhamla ülkemizin geleceğini başarılarınızla taçlandıracaksınız. Bu yolda yürürken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümsüz eseri Nutuk'u kendinize rehber edinin. Çünkü her bir satırında ayrı bir ders barındıran bu eser aynı zamanda Türk Milletinin de geleceğini de teminatıdır. Yarın ülkenin yönetim kademelerinde görev aldığınızda, tarihe ve geleceğe ışık tutan Nutuk, sizlerin en büyük yol göstericiniz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele’de yer alan tüm büyüklerimizi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizin gözbebeği gençlerimizin ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.”   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz