banner834

'Gereksiz korna çalan' sürücüye ceza

Adana’da sıkça çalınan korna sonucu vatandaşın rahatsızlığını dikkate alan Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimlerle gereksiz korna çalan sürücülere ceza kesti.

'Gereksiz korna çalan' sürücüye ceza

Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince 10-16 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen zamansız denetimlerle korna ihlali yapanları cezalandırdı.  Özellikle Toplu Taşıma araçlarında, kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde gereksiz yere korna çalan sürücüler polisler tarafından tespit edilerek 144 TL ceza kesildi.  

GEREKSİZ KORNA ÇALMANIN CEZASI

Yapılan denetimlerde toplam 91 Araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanununun 72. Maddesine istinaden (Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını yönetmelikte belirtilen şartlara aykırı olarak araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde kullanmak) idari para cezası kesildi. Denetimlerin zamansız şekilde devam edeceği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 7 ay Önce

Devlette çalınan kornanın gerekli mi gereksiz mi olduğunu ölçen bir cihaz mı var.Birine göre gereksiz diğerine göre gerekli.Yeşil ışık yanmış en öndeki sürücü binaları seyrediyor arkasında ki adamın acil işi var ve hafif korna çalıyor.Bence haksızlığa yol açacak bir uygulama korna hiç çalınmayacaksa araca neden konmuş.

SIRADAKİ HABER

banner841