banner834

Gökayaz'dan Kaftancıoğlu kararı tepkisi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na cezasının onanması ve siyasi yasak getirilmesine ilişkin Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, yazılı açıklamada bulundu.

Gökayaz'dan Kaftancıoğlu kararı tepkisi

"YARGI ELİYLE SİYASET TASARLANIYOR"

Av. Gökayaz, açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

“Yargıtay tarafından, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 7 sene önceki sosyal medya paylaşımları nedeniyle Yerel Mahkeme tarafından verilen kararı onayarak siyasi yasaklı hale getirmesi ile siyaset, yargı eliyle tasarımlanmaktadır.

Yıllardan beri hakim-savcı kadroları liyakatten uzak, siyasi kimlik sahibi kişilerle doldurulmuş, Yüksek Yargı üyeliklerine hülle yoluyla siyasi atamalar yapılmıştır. Bugün, o kadrolaşmanın meyveleri toplanır hale gelmiş ve siyasete yargı eliyle istikamet çizilmeye başlanmıştır. Ülkemiz ve yurttaşlarımız bu kadar ağır adaletsizliği ve haksızlığı hak etmemektedir. Ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünü sağlamak ve hukukun üstündeki ağır siyasi baskıyı kaldırmak, Türkiye’yi adaletin sağlandığı ve özgürlüklerin yaşandığı bir yer haline getirmek, bu ülkeye karşı hepimizin borcu olsun. “ 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 20:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Barbaros
Barbaros - 7 gün Önce

Ak Parti maalesef bu gibi işlemlerin ters teptiğini halen anlamadı.En canlı örnek İstanbul seçimlerinde yaşanmıştı.Hukuk mu verilen kararın hukukla zaten ilgisi yok eğer olsaydı you tube da dolaşan Fetöyü öven sözleri nedeniyle sayısız siyasetçinin tutuklanması gerekirdi.

SIRADAKİ HABER

banner841