Görsel kirlilik gideriliyor

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Yüreğir İlçesi Çukurova Caddesi’ndeki uygulamalarda “Kentsel Tasarım Bürosu”ndan izin alınmadan yapılan sundurmaları yıkarak, görsel kirliliğe neden olan unsurları ortadan kaldırıyor.

Görsel kirlilik gideriliyor
banner686
   Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde sorumluluk alanlarındaki ana cadde, meydan ve bulvarlarda başlayan operasyonların planlı şekilde sürdüğünü söyleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, “Ekiplerimiz kentimizin her tarafını tarayarak, görsel kirliliğe ve kaldırım işgaline neden olan işyeri sahipleri ile seyyar esnafı önce uyarıyor. Daha sonraki denetimlerde kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem yapıyor” dedi.
   Çukurova Caddesi’nde yapılan operasyonlarda “Kentsel Tasarım Bürosu”ndan uygunluk belgesi alınmadan yapılan sundurmaların yıkıldığını ifade eden Tarık Öncel, “Sözkonusu işyeri sahiplerini de daha önce ikaz etmiştik. İkazlarımız dikkate almayınca sundurmaları yıktık. Bunda hedefimiz görsel kirliliği önlemektir” şeklinde konuştu. Zabıda Daire Başkanı Tarık Öncel, ekiplerin operasyonlara aralıksız devam edeceğini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz