Gültepe Semt pazarının yapımına başlandı

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, daha önce vaat edilen projeleri bir bir hayata geçiriyor.

Gültepe Semt pazarının yapımına başlandı
banner686
Bayrak Parkı ve Çanakkale Şehitler Anıtının ardından şimdi de Kapalı Semt Pazarının yapımına başlandı. Başkan Bilal Uludağ, Sarıçamlının daha rahat bir ortamda Pazar alışverişini yapabilmesi için modern Kapalı Semt pazarlarının yapımına başladıklarını belirti.
Gültepe Mahallesi’nde yapımına başlanan ve temeli kısa bir süre önce atılan Kapalı Semt Pazarı inşaatına giden Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, burada yapılan çalışmaları inceledi. Bilal Uludağ, yapılan Kapalı Semt Pazarını aynı zamanda değişik faaliyetler içinde kullanılabileceğini belirterek,”Etrafı kapanabilir ve çok fonksiyonlu bir alan olarak kullanılabilecek. Yapımı tamamlandığında, burada düğün, kermes ve spor alanı gibi etkinliklerde kullanılabilecek.”dedi.

Kapalı Semt Pazarlarından 5 adet yapmayı planladıklarını da anlatan Başkan Bilal Uludağ, yasa gereği 2017 yılı sonuna kadar Kapalı Semt Pazarlarına geçilmesinin zorunlu olduğunu söyledi. Bilal Uludağ,” Sarıçam halkının daha rahat bir ortamda Pazar alışverişini yapabilmesini ilke edindik. Bu nedenle tüm semt pazarlarını kapalı yapmayı planladık. Yapılacak kapalı pazarlardan müşterek mahalleler de faydalanabilecek. Öncelikli olarak Mehmet Akif Ersoy, Yıldırım Beyazıt, Gültepe, Orhangazi ve İncirlik mahallerimizde 5 adet yapılması planlandı.”diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER