Güvenliğe 11 milyon lira

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanlarında bulunan park ve rekreasyon alanlarıyla hafif raylı sistem güzergahı istasyonların korunması ve güvenliğin sağlanması noktasında 2012 yılında 11 milyon TL'lik bir kaynağı kullanılacağı kaydedildi.

Güvenliğe 11 milyon lira
banner686
Büyükşehir Belediyesi'nce 'Ortak Akıl Ortak Başarı' sloganıyla hazırlanan, Büyükşehir Belediye Meclisi'nce de onaylanan; '2012 Yılı Performans Programı'na göre; Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca belediye hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülebilmesi adına koruma ve güvenlikle ilgili harcamalara da yer verildi. Buna göre; Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanlarında bulunan park ve rekreasyon alanlarıyla hafif raylı sistem güzergahı istasyonların korunması ve güvenliğin sağlanması kapsamında toplam 538 özel güvenlik elemanı çalıştırılacağı kaydedildi. Bu çerçevede de parklarda 185, hizmet birimlerinde 217, hafif raylı sistem güzergahındaysa 136 güvenlik elemanının görev yapacağının altı çizildi. Çalıştırılması öngörülen eleman sayısınınsa, 2011 yılıyla aynı olması dikkat çekti.
Güvenlik ve koruma amacıyla çalıştırılacak olan elamanlarla ilgili olarak yapılacak harcamalara da söz konusu programda yer verildi. Park ve rekreasyon alanlarının güvenliği ve koruması noktasında 185 eleman için 4.2 milyon TL, hizmet birimlerinin güvenliğinin sağlanması için görevlendirilecek 217 personel için 4.5 milyon TL, hafif raylı sistem güzergahının güvenliğinde sorumluluk üstlenecek olan toplam 136 eleman için yapılacak ödemenin de 2.3 milyon TL olduğu bilgisi verildi. Konuyla ilgili olarak mal ve hizmet alımı için ödenecek toplam miktarın da 11 milyon TL olarak belirlendiği kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz