Halk istedi T.C. eklendi

Makamına oturduğu ilk haftadan başlayarak Halk Günü yapmaya başlayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, vatandaşlardan gelen talep üzerine Çukurova Belediyesi binasına ‘T.C’ logosu ekletti. Alkışlarla karşılanan değişiklik için Başkan Çetin, “Bu hassasiyetin anlayışla karşılanması gerekir. T.C. ortak paydamız” dedi.

Halk istedi T.C. eklendi
banner686
VATANDAŞ İSTEDİ, T.C. EKLENDİ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye binasındaki ilk değişikliğini ‘T.C’ amblemi ile yaptı. Her hafta cuma günleri belediyenin bahçesine makam koltuğunu koyan ve vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri dinleyen Çetin, “Çukurova Belediye binasında neden T.C logosu yok?” biçimindeki yakınmayla karşılaştı.  Belediye görevlilerine anında talimat veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Merak etmeyin, gelecek hafta bu logoya Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmış harfleri T.C. de eklenmiş olacak” dedi. Başkan Çetin’in talimatından birkaç gün sonra logoda değişiklik yapılması takdirle karşılandı.

banner625
T.C. ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE ASILDI

Kabartma T.C. harfleri, bir reklam şirketi ve belediye görevlileri tarafından Çukurova Belediyesi binasının tabelasına asıldı. Bu sırada çevrede bulunan vatandaşların T.C. logosu tabelaya eklenirken alkışladıkları gözlendi. Bu talebin kısa süre içinde yerine getirilmesinin anlamlı olduğunu söyleyen vatandaşlar, Başkan Çetin’e duyarlılığından ötürü teşekkür ettiler. Vatandaşlardan gelen şikayet ve talepleri kısa vadede değerlendirmeye çalıştıklarının altını çizen Çetin, “Vatandaşlarımızın T.C. logosuna yönelik hassasiyetini çok iyi anlıyorum. Biz de gereğini hemen yaptık ve T.C.’mizi ekledik. T.C logosunun eklenmesi en tabii taleptir. T.C. ibaresinin bir belediye binasında bulunması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ilkeleri ve Türk Bayrağı konusunda son derece hassasız. Bu nedenle T.C logosunun ivedilikle yazılması talimatını verdim’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
E.A
E.A - 6 yıl Önce

aman ne büyük hi̇zmet. şow başladi

SIRADAKİ HABER

banner732

cyberturk.biz