Halk Kültür Evi Konuklarını Ağırlamaya Başladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırma Merkezi bünyesinde “Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi” olarak hizmete açılan Adana’nın kültür ve sanat hayatına ev sahipliği yapan mekânın ilk konuğu Prof. Dr. Erman Artun oldu.

Halk Kültür Evi Konuklarını Ağırlamaya Başladı
banner686
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Öğretim Üyesi ve Türkoloji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Abik, merkezin 1996 yılında kurulduğunu söyleyerek çalışma alanlarından söz etti. Prof. Dr. Abik, Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi’nde birçok etkinlik ile Adanalılarla buluşturmayı hedeflediklerini söyleyerek, “Konağımızda ilk konuğumuzun buranın açılması ve hayata geçirilmesinde çok büyük emekleri olan sevgili hocamız Prof. Dr. Erman Artun olması bizler için ayrı bir anlam taşıyor.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından ÇÜ Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erman Artun “Çukurova’da Âşıklık Geleneği” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Artun sunumunda, Âşıklık geleneği, âşıklık edebiyatı, edebiyat tarihi, metinler, metin tahlilleri, Adana’da geçmişten bugüne âşıklık geleneği konularına değindi. İzleyenlerden sık sık alkış alarak konuşmasını sürdüren Prof. Dr. Artun konuşmasının sonunda tüm katılımcılara teşekkür etti.

Teşekkür belgesi verildi

ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, akademisyenler ile birçok öğrencinin katıldığı toplantı sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Erman Artun’a katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER