Hasan Yaman'dan konferans

Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman ÇÜ. Dişhekimliği Fakültesi son sınıf öğrencilerine “Dişhekimliği Etiği, Mesleğin Sıkıntıları ve Güzellikleri ile Sağlıkta Dönüşüm Sisteminin Dişhekiminlerine Etkileri” konusunda konferans verdi.

Hasan Yaman'dan konferans
banner686


MESLEKTE MARKA OLACAKSINIZ

Yard. Doç Dr. Funda Kadıoğlu ile ÇÜ. Dişhekimliği Fakültesi son sınıf öğrencilerinin hazır bulunduğu derslikte konuşan Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman,” Dişhekimliği mesleği dünya’nın en güzel mesleğidir. Her şey mesleği sevmekten geçer. Sizler de önce mesleğinizi seveceksiniz ardından meslekte marka olmayı hedefleyeceksiniz ki başarıyı yakalayabilesiniz. Kendinize saygı duyun, mesleğinize saygı duyun ki başkaları da size saygı duysun. Adana Dişhekimleri Odası Türk Dişhekimleri Birliği(TDB)’nin en gözde odalarından biridir. Mezun olunca mutlaka odalara kaydolun ki zorluklarla anacak birlik olarak mücadele edebilirsiniz. 2002 yılından beri hükümet ve Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı popülist politikalar sonucu hekim ve dişhekimleri çok zor şartlar altında çalışıyor. Dişhekimliğindeki bu yanlış uygulamalar böyle devam etmez. Bu balon mutlaka patlayacaktır” diye konuşan Yaman,”Eskiden sadece sahte dişhekimi sorunu vardı. Şimdi ise Sağlık Bakanlığı’nın global şirketlere hekimleri peşkeş çekmesi sonucu hekimin yaptığı iş çoğalmış buna mukabil kazancı azalmıştır. Hükümet her ne kadar dişhekimi muayenehanelerini kapatmaya çalışsa da Dişhekimliği hizmetlerinin en iyi muayenehanelerden verildiği gerçeği asla göz ardı edilemez” dedi.

Konferansın ardından öğrencilerle aynı sıraya oturan Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman hatıra fotoğrafı çektirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz