Haziran'da her 3 araçtan biri denetlendi

Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekipleri Haziran ayında 239 bin 210 motorlu aracın denetimini gerçekleştirdi.

Haziran'da her 3 araçtan biri denetlendi
banner686

Adana Valiliğindce yapılan açıklamada denetimlerde bin 216 araç trafikten men edildi.

banner625
Adana Valiliğince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 239.210 araç kontrol edilmiştir. Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.216  araç trafikten men edilmiş, 356 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2020 yılı Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 454 maddi hasarlı, 354 yaralamalı, 6 ölümlü olmak üzere toplam 814 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 522 vatandaşımız yaralanmış, 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.  Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz