Herkesin Evi Adana…

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırma Merkezi bünyesindeki ‘Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi’ söyleşileri devam ediyor. Prof. Dr. Erman Artun’la başlayan söyleşilerin bu haftaki konuğu ÇÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Sümbül oldu.

Herkesin Evi Adana…
banner686

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Öğretim Üyesi ve Türkoloji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Abik, Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi’nde düzenleyecekleri birçok etkinlikte Adanalılarla buluşturacaklarını söyledi.

 

“Kendini Bu Şehre Ait Hisseden Herkes Adanalı.”

Açılış konuşmasının ardından Doç. Dr. Muzaffer Sümbül “Herkesin Evi Adana”  adlı sunum yaptı. Doç. Dr. Sümbül, Adana’yı ve Adanalıları anlattı. Adana’nın çok renkli bir geçmişe sahip olduğunu dile getiren Doç. Dr. Sümbül, Adana’yı ‘herkesin evi’ olarak tanımladı. Kent tarihini fotoğraflarla anlatan ÇÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Sümbül, “Kendini bu şehre ait hisseden herkes Adanalı.” dedi.

 

Teşekkür Belgesi Verildi

Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi’nde düzenlenen ve akademisyenlerin yanı sıra öğrenciler ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katıldığı toplantı sonunda Prof. Dr. Deniz Abik, Doç. Dr. Muzaffer Sümbül’e katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Konferans anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 11:27
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER