İcra Daire Müdürleri Baro'da

İcra dairelerinin kapasitesinin arttırılması amacıyla Avrupa Birliği Eşleştirme Devam Projesi kapsamında oluşturularak 16 Nisan 2021 tarihinden itibaren pilot uygulamayla Yeni Adliye binasında hizmet vermeye başlayan dört adet birinci derece icra dairelerinin müdürleri Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek, usul ve işlemler ile karşılaşılması muhtemel sorunlar hakkında görüş alıverişinde bulundu.

İcra Daire Müdürleri Baro'da
banner686

Adana Genel İcra Dairesi Müdürü Adil Özdemir, Adana Gayrimenkul Satış İcra Dairesi Müdürü Eyyüp Göçer, Adana Banka Alacakları İcra Dairesi Müdürü İhsan Ateş ve Adana Abonelik Sözleşmeleri İcra Dairesi Müdürü Ayla Aydıner’in kendisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Av. Veli Küçük, konuklarına teşekkür etti.

Görüşmede yeni sistemle avukatların adliyeye gelmeden ve fiziki dosyalarla uğraşmadan UYAP üzerinden online şekilde taleplerini gerçekleştirecekleri belirtildi. Bu sistemin amacının verimliliği arttırmak, insan gücünü aza indirmek ve icra dairelerinde yoğunluğu önlemek olduğu, yapılan işlemlerin elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilmesi olduğu ifade edildi. Sistemin oturması için zamana ihtiyaç olduğu, yaşanabilecek sorunların karşılıklı anlayışla ve empati ile çözüleceğine, her konuda diyaloğun önemine vurgu yapıldı. Görüşmede sistemin işleyişi ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili uygulamalara dair, avukatlara ve yardımcı personellere yönelik online bilgilendirme ve kısa zaman içerisinde de eğitim programı planlanacağı da dile getirildi.

Görüşme esnasında Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz, yönetim kurulu üyesi Av. Mert Kuşdemir de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 15:20
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER