banner834

Jandarma çiftçiye gitti, bakın ne yaptı?

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sarıçam ilçesinde bulunan ve daha önce köy olan mahallelere giderek üreticilere uzmanlar eşliğinde traktörler için trafikte gerekli olan konular hakkında bilgilendirme yaptı.

Jandarma çiftçiye gitti, bakın ne yaptı?

Adana İl Jandarma Komutanlığına bağlı Sarıçam Jandarma Trafik Timlerince gerçekleştirilen ve üreticinin traktörüyle trafiğe çıktığında olumsuzluklarla karşılaşmaması için bilgilendirme çalışması yaptı. Ekipler, bu çerçevede gezici muayene istasyonu ekibi çağırarak eskiden köy olan 6 mahallede  bulunan çiftçilere  kullandıkları traktörün fren ve tertibatları römorklara reflektör takılması konularında bilgiler sunuldu.

Jandarma Trafik Timleri ile Gezici Muayene istasyonu personeli, uygulamalı bilgilendirmede; traktörlerin eksikleri, elektrik aksamları, fren ve tertibatları römorklara reflektör takılması ve reflektörsüz trafiğe çıkmamaları konusunda yaklaşık traktör sürücülerine eğitim verdi. 

Çiftçinin can ve mal kaybına uğramaması ve tarlada kullanılan traktörle trafiğe çıkıldığında olası kazaların önlşenmesi için gerçekleştirilen bilgilendirme çalışması, farklı bölgelerde devam edecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841