banner834

Jandarma Komutanlığından eğitim atağı

Adana İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan öğretmen, öğrenci, muhtar, servis şoförleri ve vatandaşlarımıza çeşitli konularda eğitim verildi.

Jandarma Komutanlığından eğitim atağı

Adana İl Jandarma Komutanlığı personeli sorumluluk bölgelerinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timince; İlkokul, Ortaokul ve Liselerde Öğretmen ve Öğrencilere yönelik Doğa ve Hayvanların Korunması ve Sıfır Atık Projesi, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce; Bilişim yoluyla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlarımızın uyması ve yapması gereken işlemler anlatıldı.

Jandarma Ekipleri ve Jandarma Trafik Timlerince; Öğrencilere Trafik Dedektifleri Eğitimi, Okul Servis sürücülerine ve vatandaşlara trafik kazaları ve emniyet kemeri kullanımı konularında da bilgiler anlatıldı. 


    Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğince; 6284 sayılı kanun ve KADES uygulaması ile kadın vatandaşlarımızın akıllı telefonlarına KADES uygulamasının yüklenilmesi sağlanmış ayrıca İlkokul Öğrencilerine Tim Jandarma Çizgi Filmi de izletildi. Eğitimlerin farklı noktalarda sürdürüleceği mvurgulandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER