banner735

Kanada büyükelçisi Adana\'da

Kanada Ankara Büyükelçisi Mark Bailay, Türkiye ile 2008 yılında 2 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştıklarını belirterek, geçtiğimiz yıl ekonomik kriz nedeniyle bu rakamın düştüğünü söyledi.

Kanada büyükelçisi Adana\'da
banner686

Bir takım incelemelerde bulunmak için geldiği Adana'da Vali İlhan Atış'ı ziyaret eden Büyükelçi Bailay, 2006 yılında Lübnan'daki savaştan kaçan Kanadalılara Adana'da gösterilen yakınlığı hala unutmadıklarını ve bir kez daha teşekkür etmek için geldiğini söyledi.

banner625
Türkiye ile özellikle madencilik, enerji ve iletişim alanlarında işbirliklerini artırabileceklerini aktaran Bailay, Adana ve Mersin bölgesinin çok önemli olduğunu belirterek, Ankara ve İstanbul'dan sonra ilk ziyaretini buraya yaptığını aktardı.

Türkiye ve Kanada arasındaki ticaret hacminin 2008 yılında 2 milyar dolara ulaştığını ifade eden Bailay, "Kesin sonuçlar elimizde olmasa da bu rakamlar geçen yıl biraz düştü. Krizin ardından hem Türkiye'nin hem de Kanada'nın ekonomileri düzeldi. Bundan sonra iki ülke arasındaki ticaretin daha da artacağını tahmin ediyorum. Bunun için de önemli nedenlerimiz var. Madencilik, enerji ve iletişim alanlarında işbirliğini artırabiliriz." şeklinde konuştu.

Vali İlhan Atış, ziyaretin anısına Büyükelçi Bailay'a Adanalı kadınların yaptığı el örmesi bir kilim hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz