banner735

Karaisalı'da Yakaanla mücadele

Çukurova Üniversitesi Karaisalı Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Dr. Hakan Kavur’un bölgede yakaan olarak biline zararlının araştırması için başlatacağı çalışmaya Karaisalı Belediyesi ulaşım ve lojistik sağlayacak.

Karaisalı'da Yakaanla mücadele
banner686

Konuyla ilgili olarak Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve Çukurova Üniversitesi Karaisalı Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Dr. Hakan Kavur arasında bir protokol imzalandı.

  Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, protokol sonunda yaptığı açıklamada, ‘’TSA-2015-3753’’ kodlu,  ‘’Adana İli Karaisalı İlçesi Mahallelerinde Leishmaniasis vektörü Phlebotomus (Diptera: Psychodidae:  Phlebotomine) türlerinin ekolojik ve coğrafi etmenlere bağlı olarak dağılımının belirlenmesi’’ isimli bilimsel araştırması için Belediyemiz 21.07.2015 – 28.07.2015 tarihleri arasında Kırıklı, Çatalan, Yazıbaşı, Altınova, Hacılı, Emelcik, Boztahta, Hacımusalı, Çorlu, Tümenli, Barakdağı, Sarımehmetli Mahallelerinde ulaşım ve lojistik desteğinde bulunmak üzere karşılıklı mutabakata varılarak imza altına alındı” dedi.

  Başkan Aslan,  gözle zor görülen, fakat vücuda değdiği an yakan ve şiddetli kaşıntıya sebep olan yakaan sineğinin Adanalının korkulu rüyası haline geldiğini belirterek, “Bu sineğin yok edilmesi için yapılacak araştırmaya biz de destek olacağız. Bu araştırmayı yapacak olan çok değerli Öğretim Görevlisi Dr. Hakan Kavur’a teşekkür ediyorum” şekline konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz