Kitap topladılar değer yarattılar

Adana’da Seyhan Belediyesi İlkokulu’ndaki öğrenciler, geçen ay başlattıkları kitap toplama kampanyasıyla ‘Değerler Eğitimi ve Yardımlaşma’nın en güzel örneğini sergilediler.

Kitap topladılar değer yarattılar
banner686

Doğu ve Güneydoğu bölgesinden göçle gelen vatandaşların yoğun yaşadığı Ova Mahallesi’nde bulunan Seyhan Belediyesi İlkokulu öğrencileri, hiç görmedikleri bir köydeki ilkokulda, tanımadıkları öğrenciler için kolları sıvadılar. Büyük bölümünün aileleri yardıma muhtaç olan öğrenciler, geçen ay ‘Değerler Eğitimi Yardımlaşma Etkinliği’ adı altında kitap toplama kampanyası başlattılar. Yaklaşık bir ay süren kampanyada toplanan kitaplar, Karaisalı İlçesi’ne bağlı Kırıklı Köyü İlkokulu’na götürülerek, teslim edildi.

Karne günü yapılan törende kampanyaya katılan öğrencilere ve destek veren velilere teşekkür eden Seyhan Belediyesi İlkokulu Müdürü Mehmet Demirci, “Bölge olarak değerlendirildiğinde okulumuzda yapılan bu kampanyanın ne denli önemli olduğu aşikardır. Karaisalı’daki okul için seferber olan, kitap toplayan, canla-başla çalışan öğrencilerimiz, toplumsal birliktelik açısından da çok önemli mesajlar vermiş, değerler eğitiminde yardımlaşmanın en güzel örneğini sergilemişlerdir. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum, onlarla gurur duyuyorum” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER