Kosova Başkonsolosu Rrahim Morina ÇÜ'de

Çukurova Üniversitesi uluslararasılaşma çalışmalarına devam ediyor. Dünyadaki farklı üniversitelerle akademik ikili işbirliği gerçekleştiren Çukurova Üniversitesi, birçok üniversiteden de işbirliği teklifleri alıyor.

Kosova Başkonsolosu Rrahim Morina ÇÜ'de
banner686

Kosova İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina da Kosova Prizren Üniversitesi başta olmak üzere Kosova'daki üniversitelerle Çukurova Üniversitesi arasında akademik işbirliği sağlamak, öğrenci değişimi yapmak amacıyla Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu’nu makamında ziyaret etti.

 Akademik İşbirliği Yapılacak

Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu’na Rektör yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Şeref Erdoğan da eşlik etti. Kosova İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina Rektörlük yönetimiyle ikili görüşme yaparak Kosova’daki üniversiteler ile akademik işbirliği yapılmasını teklif etti.

Kosova İstanbul Başkonsolosu Morina, Çukurova Üniversitesi'nde bulunmaktan ve ortak proje yapacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, önümüzdeki günlerde bu çerçevede bir ziyaret daha planladıklarını söyledi.

Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ise Çukurova Üniversitesi ile ilgili bilgi vererek akademik işbirliği için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER