Kültür Merkezi kavşağı düzenleniyor

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki ana cadde, bulvar ve kavşaklar “Akıllı Dokunuş Projesi” ile yeniden düzenlenirken, hem trafik akışı rahatlıyor, hem de farklı peyzaj uygulamalarıyla Adana görsel güzelliğe kavuşuyor.

Kültür Merkezi kavşağı düzenleniyor
banner686

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Akıllı Dokunuş Projesi kapsamında kavşakları yeniden düzenlediklerini, yeni bulvarlar açtıklarını, trafiğin rahatlaması için 18 köprü yaptıklarını, 3 köprü inşaatının da devam ettiğini söyledi.

Zihni Aldırmaz, bugüne kadar yapılan uygulamalarda her ilçede trafiğin oldukça rahatladığını belirterek, “Akıllı Dokunuş”lara devam edeceklerini vurguladı.

 

Büyükşehir Beledeyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin şimdi de Adana’nın en merkezi bölgelerinden olan Sabancı Kültür Merkezi kavşağında çalışma yaptığını söyleyen Zihni Aldırmaz, “Fuzuli Caddesi, Seyhan Caddesi ve İnönü Caddesi’nin kesiştiği kaşvakta düzenleme yapıyoruz. Sözkonusu yer trafik akışının oldukça yoğun olduğu bir bölge. Bu kavşak trafik yükünün çok fazla olduğu bir kavşak. Uygulama tamamlandıktan sonra trafik akışının rahatlayacağını düşünüyoruz. Peyzaj uygulaması ile de görsel güzellik artacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2012, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz