banner735

"Mahalle Sofrası"nda buluştular

Bey Mahallesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (BEY-DER) bu yıl ilkini gerçekleştirdiği "Mahalle Sofrası" etkinliği ile mahalle halkını iftarda buluşturdu.

"Mahalle Sofrası"nda buluştular
banner686
Mahalle halkına yönelik çalışmalarını genişletme kararı alan Bey Mahallesi Eğitim ve Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Bey Der) bu yıl gelenekselleştirilmesi planlanan "Mahalle Sofrası" etkinliği ile mahalle halkını iftarda bir araya getirdi. Mahalle halkı arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun güçlendirilmesi amaçlanan iftar buluşmalarının her yıl mahallenin farklı bir sokağında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ramazan Ayı'nın birliktelik ve dayanışma ruhunun vurgulandığı etkinliğe mahalle halkının yoğun katılımının yanı sıra Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Seyhan Belediye Meclis Üyeleri Nilüfer Korkmaz, Hasan Duringa, Süleyman Sözütek, önceki dönem Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Macit Mertdur, Gazeteci Armağan Kabaklı da katıldı. Okunan mevlitin ardından iftar yapıldı.


BEY-DER AKTİF ROL ALACAK

BEY-DER Başkanı ve aynı zamanda Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Özbingöl, bu yıl ilki gerçekleştirilen programın gelenekselleştirileceğini ve muhtar olarak mahalle halkını bir arada aynı sofrada görmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Bey Der Yönetim Kurulu Üyesi, CHP Seyhan İlçe Yönetici Ali Karıncaoğlu da Bey Der'in rutin faaliyetleri dışında mahalle halkına yönelik çalışmalarının genişletileceğini, öncelikli hedefin ise birliktelik ruhunu güçlendirerek mahallenin sosyoekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak olacağını ifade etti. Karıncaoğlu, BEY-DER'in yerel yönetimlerle olan iletişimde mahalle halkını destekleyici bir unsur olacağını, sosyal alanlarda da sorumluluk alarak mahallenin sosyal, sportif ve kültürel yaşamının güçlenmesi için aktif rol alacağını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz