Mehmet Rallas, Deneyimlerini Paylaştı

Çukorova Üniversitesi (ÇÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü mezunlarından, TURMET Madencilik ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Mehmet Rallas öğrencileriyle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Mehmet Rallas, Deneyimlerini Paylaştı
banner686

Konuşmasında “Jeoloji Mühendisinin sorumlulukları, Madenciliğin Önemi, Girişimcilik ve Yurt İçi ve Dışı Pazarda Yer Almanın” önemini vurgulayan Rallas, Jeoloji Mühendislerinin yerkabuğunun altındaki cevherleri keşfeden ve hayata katılmasına aracılık eden kişi olduklarını, ancak bunu yaparken keşfetmeleri gereken en değerli cevherin kendi içlerindeki cevher olduğunu unutmamaları gerektiğini ifade etti.

banner625
İş hayatında aldıkları eğitimin kıymetini bilmelerini, stajları tecrübe kazanmak için ilk basamak olarak görmelerini de öneren Rallas, mesleğe hazırlanan Jeoloji Mühendislerinin mutlaka bir yabancı dil bilgisine sahip olmalarının öneminden söz etti. Rallas, iş hayatında yaşadığı olumlu ve olumsuz deneyimlerini de öğrencilerle paylaştı.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan TURMET Madencilik ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Mehmet Rallas’a, Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ulvi Can Ünlügenç, tarafından günün anısına teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz