Mezarlıklar bayram ziyaretleri için hazırlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle mezarlık temizlik ve bakım çalışmalarını hızlandırdı.

Mezarlıklar bayram ziyaretleri için hazırlandı
banner686

Mezarlıklar Daire Başkanlığı olarak kesintisiz hizmet verdiklerini ifade eden Daire Başkanı Cemalettin Kaya, Türkiye'nin 42 noktasına cenaze nakil hizmeti vermeye başladıklarını da belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Adana genelinde yaklaşık bin 118 adet mezarlıkta günlük defin, bakım ve temizlik hizmeti verdiklerini ifade eden Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Cemalettin Kaya, "Gerek Adana merkezde, gerekse gezici ekiplerimiz desteğiyle ilçelerimizde, vatandaşların bayram süresince rahat bir şekilde mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Adana Asri Mezarlığı, Buruk Mezarlığı, Kabasakal Mezarlığı, Akkapı Mezarlığı ve Küçükoba Mezarlığı'nda bayram öncesi bakım ve temizlik çalışmalarımız hızlandı. Tüm bu hizmetleri 500 adet personel ve 60 araç ile 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştiriyoruz" dedi.

TÜRKİYE'NİN 42  NOKTASINA CENAZE NAKİL HİZMETİ

Toplam 20 adet cenaze nakil aracının yanı sıra 15 adet otobüs ile defin törenlerine ulaşım sağladıklarını ifade eden Kaya, "En önemlisi THY (Türk Hava Yolları) aracılığı ile Türkiye'nin 42 iline cenaze nakli gerçekleştiriyoruz. Bu sistem daha ekonomik ve hızlı olması nedeniyle gerek belediyemiz, gerekse vatandaşlar tarafından tercih edilmekte. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin THY ile yaptığı protokol sonucu, cenaze yakınlarına yüzde 20 indirim uygulanmakta. Adana'ya hizmet etmeye kesintisiz olarak devam edeceğiz. Bu vesile ile herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner765