banner735

Mimarlar Odası\'ndan Vali Atış\'a ziyaret

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı ile Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Adana Valisi İlhan Atış’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Mimarlar Odası\'ndan Vali Atış\'a ziyaret
banner686

banner625
Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini tanıtan ve oda çalışmaları hakkında bilgi veren Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı,” Odamız yeni yönetim kurulu üyeleri iki yıl için seçilmişlerdir. Belediyelerin meclis kararları ile yapmış olduğu 5 bin ölçekli nazım planlarda sürekli tadilatlar yapılması kentin yapılanmasını olumsuz etkilemektedir. Mimarlar Odası olarak bu konu ile ilgili uygulama yanlışlıklarını, basın açıklamaları yaparak kamuoyuyla paylaşılmıştır. Bu tarz çalışmalarımız devam edecektir. Kent bütünlüğü ve kent estetiğiyle ilgili belediyelerin yapmış olduğu olumlu çalışmalara destek olumsuz bulduğumuz çalışmalara ise gerekli tepkilerimizi koyacağız. Sizinle birlikte çalışmaya her zaman hazırız” dedi.

GENÇ MİMARLARDAN UMUTLUYUM
Mimarlar Odası Adana Şubesinin Yeni Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Adan Valisi İlhan Atış,”Sizlere hayırlı olsun, başarılar diliyorum. Benimde yeğenlerim mimar, işlerini öyle severek yapıyorlar ki. Mimarlar projelerine bakarken sevmeleri gerekir. Mimar, Mühendis deyince çağdaş insanlar diye düşünüyorum. Dışarı çıktığımda benim kafamda şöyle kıvrımları olan estetik güzel yapılar görmek istiyorum. Yapıların güzelliklerinde sizlere iş düşüyor. Ben sizlere hayranım. Sizlerden çok şey bekliyorum. Sizlerden ve genç mimarlardan umutluyum. İyi yapılara bakıldığında mimarlar ruhları ile yapmışlar. Ucube yapılarda oturan insanların ruh sağlığının da iyi olduğuna inanmıyorum. Binaların sağlamlığından hepimiz sorumluyuz. Mimarlar, Mühendisler, Belediyeler ve biz Valiler de sorumluyuz. İyi projeler için belediye başkanlarını ikna etmeliyiz. Güzel olmayacak projeye “olmaz” demelisiniz. Birinci olmaz ikinci olmazsa üçüncüde başkan düşünür. Gelişen ülkelerde insanlar rant peşinde. Bireysel keyfilikler, bireysel çıkarlar peşinde koşulmamalı, Belediye ve Mimarlar birebir beraber çalışmalıdır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz