banner735

Minik Gizim ölümsüzleşecek

Kaçırıldıktan sonra acımasızca öldürülen Adanalı minik Gizem Akdeniz, Çukurova ilçesindeki bir parkta yaşayacak. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yapımı süren bir parkımıza kızımız Gizem’in adını vereceğiz. Gizem’i de o vahşeti de unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Minik Gizim ölümsüzleşecek
banner686
GİZEM ASLINDA HEPİMİZİN ACISI

Bir yakını tarafından kaçırılarak vahşi biçimde öldürülen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’in anısı Çukurova ilçesi sınırları içindeki 100. Yıl Mahallesi’nde yapımı süren parkta yaşatılacak. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, minik Gizem’in ölümünün toplumun her kesiminde vicdanları sızlattığını belirterek “Gizem’imizin ölümü aslında tüm Türkiye’nin, hatta insanlığın acısıdır. Bir insanın, minicik bir yavrunun, üstelik hiçbir suçu günahı olmayan evladımızın ölümüne kayıtsız kalmamalıyız” dedi.

banner625
GÜVENLİKLİ ÖZEL BİR PARK OLACAK

Gizem Akdeniz ‘in adının verileceği parkın da güvenlikli olacağını belirten Çukurova Belediye Başkanı Çetin, “Bu parkı, her türlü cinayete ve bilhassa çocuk cinayetlerine karşı bir duyarlılık ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlıyoruz. Parkın çeşitli yerlerinde, Türkiye’nin 1990’da imzaladığı Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin hükümleri yer alacak. Parkta ayrıca çocuklar için üretilmiş Türk atasözleri ve deyimleriyle evrensel sözlere yer vereceğiz. Gizem’in gülen bir büstünü de yapacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz