Motorsikletine 5 yıl sonra kavuştu

Adana'da polis ve jandarmanın ortaklaşa yaptığı uygulama sonucunda çalınan 22 motosiklet bulunurken, 5 yıl önce çalınan motosikletine kavuşan kişi çok mutlu olduğunu söyledi.

Motorsikletine 5 yıl sonra kavuştu
banner686
Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı geçtiğimi perşembe ve cuma günü Adana genelinde motosikletler üzerinde uygulama yaptı.
Yapılan uygulama sonucunda 22 motosikletin çalıntı olduğu tespit edildi. Çalıntı motosikleti kullanan şahıslar da gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar emniyete sevk edilirken tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Polis çalıntı olduğu için el koyduğu 22 motosikletin sahibini tek tek belirledi. Polis daha sonra belirlediği bu kişilere ulaşarak motosikletlerin bulunduğunu gelip emniyet bahçesinden alınabileceğini söyledi. Bunun üzerine motosiklet sahipleri emniyete gelerek tek tek motosikletini aldı.
Bundan 5 yıl önce evinin önünden motosikletini çaldıran Şerif Yaman, motosikletinden ümidini kestiği anda polisin arayarak motosikletinin bulunduğunu söylediğini anlatarak, "Ben artık motosikletimden ümidimi kesmiştim. Polise çok teşekkür ediyorum. Motosikletim bulunduğu için çok mutlu oldum" dedi.
1.5 yıl önce motosikletini çaldıran Seyit Ahmet Çavuş ise borçlanarak aldığı motosikleti çalındığı için çok üzüldüğünü ancak polisin sayesinde motosikletinin geri geldiğini söyledi.
Şahıslar motosikletlerini alarak emniyetten ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz